„Na folkową nutę”

Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser” realizuje projekt „Na folkową nutę” w ramach ministerialnego programu EtnoPolska 2020. Projekt ten to wielka szansa rozwojowa dla międzypokoleniowego Chóru Con Grazia z Czastar.

Utwory folkowe to wciąż nieskończone możliwości aranżacyjne, za sprawą których możemy doświadczyć tradycyjnej, niezwykle złożonej kultury folkowej.

Próby, praca nad emisją głosu i dykcją, współpraca z innymi chórami, warsztaty – a w finale koncerty to największe atuty projektu „Na folkową nutę”. To wielka szansa na ożywienie tradycji muzycznej ludowej w powiecie wieruszowskim. Folklor jest otoczony mityczną symboliką, tradycyjnymi wartościami charakterystycznymi dla polskich regionów. Rozwija wyobraźnię i jest ilustracją uniwersalnych wartości moralnych.

Mieszkańcy powiatu wieruszowskiego korzystając z regularnych prób rozwijają swoje talenty i pasje, a jednocześnie wspólnie budują swoją wrażliwość artystyczną. Kultura jest dostępna dla każdego. Na potrzeby realizacji projektu powstaną nowatorskie aranżacje utworów folkowych, które w przekonaniu zespołu Stowarzyszenia, przywiodą na myśl sentymenty i zauroczą każdego bez względu na upodobania muzyczne.

Wśród utworów znajdą się m.in. „W moim ogródeczku”, „Dzieweczko ze śląska”, „Oj taradum”, „Szła dzieweczka”, „Idzie chmura”, „Czerwone Jabłuszko”, „Na łące”, Dziwują się ludzie”. Dyrektorem artystycznym Chóru Con Grazia jest Sebastian Sikora – dyrygent, pedagog i muzyk, a także prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser”.

Projekt „Na folkową nutę” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments