Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy została nagrodzona przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego

2 grudnia 2020 r . dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość wzięła udział w uroczystej Gali rozdania nagród laureatom XXI edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, która odbyła się w wirtualnej przestrzeni w wersji on-line, zorganizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Do konkursu, organizowanego już od 21 lat, swoje działania mogą zgłaszać gminy, powiaty oraz podległe im instytucje, organizacje, podmioty gospodarcze i organizacje pożytku publicznego działające na terenie województwa wielkopolskiego. Dla 39 laureatów tegorocznego Konkursu przewidziane zostały nagrody finansowe, w zależności od oceny danego projektu, ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zgłosiła do Konkursu swój projekt „Chodź, posłuchaj, opowiem Ci o (nie)znanych dziejach Ziemi Trzcinickiej”. Projekt ten uzyskał bardzo wysoką ocenę i został uhonorowany nagrodą w wysokości 12.000 zł, przyznaną przez Kapitułę Konkursu.

Gratulacje w przestrzeni wirtualnej od Jacka Bogusławskiego – Przewodniczącego Kapituły Konkursu, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, odebrała dyrektor książnicy Renata Gość. Jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi i wdzięczni za docenienie starań, jakie podejmuje Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy w krzewieniu kultury lokalnej, bliskiej mieszkańcom Ziemi Trzcinickiej. Otrzymana nagroda w wysokości 12 tys. zł. niewątpliwie będzie bardzo dużym wsparciem dla działalności placówki w sferze kultury – podsumowuje dyrektor biblioteki Renata Gość.

Projekt pt. „Chodź, posłuchaj, opowiem Ci o (nie)znanych dziejach Ziemi Trzcinickiej” składał się z czterech działań w obszarze kultury m.in. z zebrania materiałów i opracowania przez dyrektor biblioteki Renatę Gość monografii regionalnej pt. „Dzieje Trzcinicy od początku istnienia do 1950 r.” oraz jej promocji wraz z koncertem poezji śpiewanej zespołu „U Studni”; z przeprowadzonej gry wiejskiej w Trzcinicy a także z uzupełnienia zasobów Izby Pamięci w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy o dokumenty historyczne dotyczące dziejów Trzcinicy oraz odnowienia przez pracownię konserwatorską w grudniu 2019 r. cennego eksponatu znajdującego się w Izbie Pamięci – popiersia Tadeusza Kościuszki z 1924 r. – patrona Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Trzcinicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments