Dwie kolizje, jeden nietrzeźwy

W minioną sobotę, 13 lutego 2021 roku policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drogach powiatu wieruszowskiego. Sprawcą jednego z nich okazał się nietrzeźwy kierujący.

Pierwsza kolizja drogowa miała miejsce po godzinie 12:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Sokolnikach. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem, 40 letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, i uderzył w poprzedzającego go vw golfa, którym kierował 32 – letni obywatel Gruzji. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy, ogrodzenia dwóch przydrożnych posesji oraz skrzynka telekomunikacyjna. Dwie osoby podróżujące golfem trafiły na obserwację do szpitala. Kierowcy obu pojazdów w chwili kolizji byli trzeźwi. Na sprawcę tego zdarzenia, kierującego ciężarówką policjanci nałożyli mandat karny.

Do drugiej kolizji doszło po godzinie 13:00 w Wieruszowie na ulicy Wrocławskiej. W tym przypadku, kierujący oplem insignia, 27 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, stracił panowanie nad oplem i uderzył w poprzedzające go bmw, którym kierował 23 – letni obywatel Ukrainy, który był trzeźwy. Po kolejnym badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca zdarzenia kierujący oplem, był pijany – miał w organizmie ponad promil alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie”, odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości Za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo 27 – latek odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments