POLICJANCI CZYTAJĄ DZIECIOM

8 września 2021 roku, funkcjonariusze z posterunku policji w Opatowie, przeczytali dzieciom przygodę samochodzika Franka pt.: „ Policjant”. Lektorami byli dzielnicowi: mł. asp. Tomasz Wyżnikiewicz i st. sierż. Adam Śmiałek, którzy bardzo chętnie włączyli się w akcję czytania dzieciom. Na spotkanie przybyli również uczniowie z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki, później uczestniczyły w rozmowie na temat przeczytanego tekstu.

Wizyta policjantów była doskonalą okazją do pogadanki na temat kształtowania prawidłowych postaw i bezpiecznych zachowań, jakie powinny towarzyszyć dzieciom w codziennym życiu. W trakcie spotkania, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zachowaniu ostrożności podczas zabawy. Była też mowa o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, podczas poruszania się po drogach, jako pieszy i rowerzysta.
Wszyscy uczniowie z uwagą słuchali wskazówek i rad, które na pewno ułatwią bezpieczne zachowanie w różnych sytuacjach. Atrakcją wizyty była prezentacja podstawowego wyposażenia policjanta, np. : kajdanki, urządzenie do badania stanu trzeźwości (alkomat), czy Mobilny Terminal Noszony – Bluebird .

Spotkanie z funkcjonariuszami policji nie mogło się oczywiście odbyć bez sposobności obejrzenia radiowozu. Policjanci zaprosili dzieci, aby mogły wsiąść do radiowozu i zobaczyć tym razem wyposażenie służbowego samochodu. Dzielnicowi wyjaśnili również, jakie zadania wykonuje się przy pomocy policyjnych radiowozów, a także do czego służy radiostacja. Przy okazji odpowiedzieli na liczne pytania dzieci. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wizytę policjantów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments