Obywatelskie ujęcie kierowcy z promilami

Trzy kobiety ujęły 42-latka, który mając ponad trzy promile alkoholu w organizmie kierował bmw. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

3 października 2021 roku dyżurny wieruszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Pieczyskach w gminie Wieruszów ma przemieszczać się nietrzeźwy kierujący samochodem bmw. Na miejscu policjanci z wieruszowskiej „drogówki” ustalili, że podróżujące volkswagenem golfem trzy kobiety, zwróciły uwagę na bmw jadące „wężykiem”, całą szerokością jezdni. W pewnej chwili pojazd wjechał do przydrożnego rowu. Podejrzewając, że mężczyzna kierujący bmw mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, kobiety wyjęły kluczyki ze stacyjki i telefonicznie powiadomiły policję. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 42-letniego mieszkańca powiatu wieruszowskiego.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny bmw z powodu braku aktualnych badań technicznych. 42-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Policjanci kierują słowa podziękowania dla obywatelskiej postawy świadków zdarzenia. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments