Sukces pływaków z Zespołu Szkół Specjalnych na Mistrzostwach Polski!

W dniach 10-12 września, po raz kolejny, w Krakowie na obiekcie AWF odbyły się Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” w pływaniu.

Tym razem na zawody pojechaliśmy grupą 5 zawodników: troje uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi oraz dwóch naszych absolwentów- obecnie uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie. Pływaliśmy w kategoriach do 13 lat, do 16 lat oraz kategorii open na dystansach 25m, 50m,100m oraz 200m. W sobotę odbyły się eliminacje, które były dla nas tylko formalnością do awansu na niedzielne finały, w których zdobyliśmy 10 medali. Mistrzostwo Polski zdobyli: Wojciech Kolebski na dystansie 50m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym, Kacper Klein 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym.

Vice Mistrzostwo Polski zdobyli: Wojciech Kolebski na dystansie 200 m stylem dowolnym, Jarosław Klóska na dystansie 50 m stylem dowolnym, Michał Nowakowski na 50 m stylem klasycznym. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczył na dystansie 25 m stylem dowolnym Jarosław Klóska. Dwa vicemistrzostwa Polski w sztafetch 4x50m chłopców i 4x50m mix stylem dowolnym jako reprezentacja województwa wielkopolskiego.
Na 5 miejscu na dystansie 50 m stylem grzbietowym uplasowała się Weronika Żłobińska, dla której był to debiut na tak dużej imprezie.

Od roku 2015 nie schodzimy ze szczytu jako szkoła na Mistrzostwach Polski! Za przygotowanie do zawodów odpowiada pan Łukasz Gruszka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.