Srebrne medale kępińskich pedagogów

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim odbył się VII Ogólnopolski Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Duży sukces osiągnęli kępińscy pedagodzy: były katecheta Jan Sobczak, który w kategorii powyżej 70 lat zajął znakomite 2 miejsce oraz emerytowany nauczyciel plastyki i języka niemieckiego Jan Kasendra, który w kategorii 61-70 lat także był 2. Sobczak w drodze do finału pokonał kilku renomowanych zawodników a w finale uległ byłemu Mistrzowi Polski Nauczycieli Edmundowi Olszowemu z Praszki. Natomiast Kasendra zwyciężał wyraźnie swoich kolejnych rywali 3:0 i zatrzymał się dopiero w finale w spotkaniu z obrońcą tytułu z 2019 roku Kazimierzem Więckowskim z Częstochowy. Wspaniale radził sobie Jan Kasendra również w kategorii open, gdzie wygrywał mecz za meczem m. in. z drugim w kategorii 41-50 lat Tomaszem Wiśniewskim z Ozimka czy dwukrotnie (w tym meczu o 3 miejsce) z drugim w kategorii 51-60 lat Leszkiem Janeczkiem z Pajęczna a przegrał tylko 1 pojedynek z przyszłym zwycięzcą, najlepszym w kategorii zrzeszonych, aktualnym Mistrzem Polski Nauczycieli (młodszym od siebie o 9 lat ) Piotrem Zemłą zawodnikiem lidera II-ligi KTS Gliwice i zajął ostatecznie 3 miejsce.

Należy dodać, że również 2 miejsce w kategorii open kobiet zajęła nauczycielka wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie a od roku opiekun dzieci i młodzieży klubu tenisa stołowego LZS Olszowa- Joanna Kalarus. Najstarszym zawodnikiem był Bogdan Wiekiera z Częstochowy, który ukończył 84 lata. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP, Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego- Sławomira Broniarza, Starosty Powiatu Oleskiego – Rolanda Fabianka oraz Burmistrza Gorzowa Śląskiego – Rafała Kotarskiego. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane przez Zarząd Główny ZNP. Miejsca II-IV premiowane pucharami a V-VIII statuetkami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale ufundowane przez Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP. W opinii uczestników turniej przygotowano i przeprowadzono wzorowo. Organizatorzy otrzymali wiele pochwał, podziękowań i zapewnienie o udziale w następnej edycji. Zawody przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze.

Wyniki VII Ogólnopolskiego Turnieju Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym Gorzów Śląski 2021
KOBIETY OPEN 1 miejsce Katarzyna Pawlaczyk Gorzów Śl. woj. opolskie 2 miejsce Joanna Kalarus Wieruszów woj. łódzkie 3 miejsce Gabriela Friebe Pszczyna woj. śląskie
KATEGORIA DO 40 LAT 1 miejsce Sławomir Kałwak Gorzów Śl. woj. opolskie

KATEGORIA 41-50 LAT
1 miejsce Jacek Graczyk Działoszyn woj. łódzkie 2 miejsce Tomasz Wiśniewski Ozimek woj. opolskie 3 miejsce Krzysztof Sławiński Gliwice woj. śląskie
KATEGORIA 51-60 LAT 1 miejsce Jerzy Ciekański Nowa Wola woj. łódzkie 2 miejsce Leszek Janeczek Pajęczno woj. łódzkie 3 miejsce Waldemar Nowakowski Częstochowa woj. śląskie
KATEGORIA 61-70 LAT
1 miejsce Kazimierz Więckowski Częstochowa woj. śląskie 2 miejsce Jan Kasendra Kępno woj. wielkopolskie 3 miejsce Zbigniew Gruszka Ozimek woj. opolskie
KATEGORIA POWYŻEJ 70 LAT 1 miejsce Edmund Olszowy Praszka woj. opolskie 2 miejsce Jan Sobczak Kępno woj. wielkopolskie 3 miejsce Kryspin Nowak Gorzów Śl. woj. opolskie
KATEGORIA ZRZESZENI
1 miejsce Piotr Zemła Gliwice woj. śląskie 2 miejsce Janusz Friebe Pszczyna woj. śląskie
KATEGORIA OPEN 1 miejsce Piotr Zemła Gliwice woj. śląskie 2 miejsce Janusz Friebe Pszczyna woj. śląskie 3 miejsce Jan Kasendra Kępno woj. wielkopolskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.