Bardzo dobry start zawodników UMLKS START Wieruszów w HM Polski U18 i U20

W dniach 11-13.02.2022rwRzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.

W zawodach tych, po wcześniejszych kwalifikacjach wystartowało dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START z Wieruszowa, Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel (obaj kategoria U20). Jakub startował w biegach krótkich na dystansie 200m i 400m. Natomiast Oskar w chodzie sportowym na dystansie 5000m.

W pierwszym dniu zawodów w sesji popołudniowej startował Oskar Wróbel, który z czasem 26.00.47s, w końcowej klasyfikacji zajął 8 miejsce.

W drugim dniu zawodów również w sesji popołudniowej odbywały się biegi klasyfikacyjne na dystansie 400m i 200m w których startował Jakub Szczepaniak. W biegu klasyfikacyjnym na dystansie 400m, wygrywając swoją serię z czasem 48,38s(PB) Jakub uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu eliminacji, co dało mu awans do Finału „A” czyli pierwszych sześciu zawodników walczących bezpośrednio o medale HMP.

W biegu eliminacyjnym na dystansie 200m Jakub zajął drugie miejsce w swoim biegu z czasem 22,43(PB) który dał mu dziewiąte miejsce w rankingu eliminacji co dawało awans do Finału „B” czyli możliwość rywalizacji o miejsca 7-12.

W trzecim dniu zawodów w sesji popołudniowej odbywały się biegi finałowe zarówno na dystansie 200m jak i 400m. Ze względu na bardzo małą różnicę czasową miedzy biegami Finał B -200m / Finał A 400m (68 min) i oczywiście skupieniu się na głównym dystansie Jakuba 400m , już wcześniej postanowiono o rywalizacji tylko na dystansie 400m.
Start w biegu finałowym Jakuba to ogromne emocje, po zaciętej rywalizacji na ostatnich metrach Jakub Szczepaniak z bardzo dobrym czasem 47,90 (nowym rekordem życiowym-PB), uległ tylko o 0,001 sekundy zawodnikowi KS Prefbet-Sonarol – Piotrowi Dąbrowskiemu zdobywając tym samym srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski 2022r.

Obaj zawodnicy to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach projektów współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.
Następne starty wkrótce.

Trener Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.