Łódzkie na plus – to był tydzień

Szeroko otwarte Drzwi do kultury

 

 

 

Opery, koncerty, filmy, sztuki teatralne, a także warsztaty, wystawy i wykłady – nasz dom szybko i wygodnie możemy zamienić w teatr czy dom kultury. Wszystko za sprawą portalu internetowego, który umożliwia dostęp do jednostek kultury prowadzonych przez samorząd województwa łódzkiego.

„Drzwi do kultury” to platforma dająca dostęp do materiałów multimedialnych oparty o technologię filmu na życzenie (VOD) oraz transmisje na żywo z możliwością zakupu dostępu do oferowanych wydarzeń oraz bezpłatnego odbioru wybranych zasobów. Portal daje dostęp do wydarzeń i zasobów instytucji prowadzonych przez samorząd województwa, a są to: Teatr Wielki, Teatr im. Stefana Jaracza, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Łódzki Dom Kultury, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Wytwórnia Filmów Oświatowych.

„Drzwi” zostały otwarte w połowie lutego. Pierwszym wydarzeniem, które można było obejrzeć po ich uchyleniu był koncert walentynkowy „Kochajmy” transmitowany z Filharmonii Łódzkiej 18 lutego. Okazało się, że drzwi szybko otworzyły się na oścież, bo w dniu koncertu i w weekend po nim został on odtworzony ponad 2000 razy. Dotąd na portalu opublikowano 123 materiały multimedialne: filmy, koncerty, słuchowiska, warsztaty. Mamy już zarejestrowanych 102 użytkowników.

Sprawdź: drzwidokultury.pl!

PomagaMY – razem łatwiej stawić czoła

Województwo Łódzkie powołuje stowarzyszenie, które będzie pomagać w sytuacjach kryzysowych. Wszystkie samorządy z regionu zostały zaproszone do stworzenia funduszu, który będzie uruchamiany w razie powodzi, wichury, pożaru, suszy czy innych nieprzewidzianych zdarzeń powodujących szkody.

– Chcemy udzielać pomocy w trybie pilnym, decyzje muszą zapadać błyskawicznie. Każdy może do nas dołączyć. Samorząd nie ma barw politycznych! – apeluje marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Odpowiedziało już kilkadziesiąt samorządów. Pierwsze pieniądze w wysokości 300 tys. zł zostały zabezpieczone w budżecie Województwa Łódzkiego. Poza tym każdy z członków będzie wnosił roczne składki, których wysokość, w pierwszym roku funkcjonowania, uzależniona będzie od liczby mieszkańców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments