Dożynki Gminno-Parafialne Wielki Buczek 2022.

W sobotnie popołudnie 27 sierpnia 2022 roku rolnicy, parafianie oraz mieszkańcy Gminy Rychtal dziękowali za tegoroczne plony.

 

Organizatorami uroczystości było sołectwo Wielki Buczek, Parafia Rzymskokatolicka w Wielkim Buczku oraz Urząd Gminy Rychtal.
Dożynki rozpoczęto wprowadzeniem pocztów sztandarowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy. Następnie delegacje dożynkowe sołectw gminy Rychtal oraz sołectwa Piotrówka z gminy Trzcinica na ręce Wójta Gminy Adama Staszczyka oraz Przewodniczącej Rady Gminy Aleksandry Olejnik złożyły wieńce wykonane z tegorocznych plonów.

O godzinie 15:00 rozpoczęto uroczystą polową Mszę Świętą, którą odprawił ks. kan. Mariusz Białobłocki wraz z ks. kan. Andrzejem Milianem oraz ks. Rafałem Wawrzyniakiem. Po Mszy Świętej starostowie dożynkowi – Magdalena i Paweł Hełmińscy z Małego Buczku złożyli na ręce Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy chleb, którym podzielili się ze zgromadzonymi.

Wójt Gminy Adam Staszczyk podziękował w swym przemówieniu za trud włożony w ciężką pracę na roli przedstawiając jednocześnie dane statystyczne dotyczące konsumowanej przez mieszkańców gminy żywności produkowanej przez rolników. Następnie głos zabrali zaroszeni goście oraz wręczono stypendia Wójta Gminy za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022.

Po części oficjalnej, wszyscy mogli dopingować drużynom, biorącym udział w III Turnieju Sołectw Gminy Rychtal. Rywalizacja była niezwykle zaciekła, co dodatkowo wzbudzało emocje zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Losy sołectw do ostatniej konkurencji były wielką niewiadomą. I tak oto zwycięskim sołectwem został Wielki Buczek zajmując I-miejsce oraz otrzymując puchar przechodni Wójta Gminy Rychtal oraz nagrodę w wysokości 1.500 zł z przeznaczeniem na dowolny cel. Na II-miejscu uplasowało się sołectwo Stogniewice otrzymując nagrodę w wysokości 1.000 zł. III-miejsce przypadło sołectwu Skoroszów, które otrzymało nagrodę w wysokości 500 zł.

Organizatorzy przygotowali szereg wspaniałych atrakcji m.in. animacje dla najmłodszych, dmuchane zamki, strefę chillout, darmową grochówkę oraz szeroką ofertę gastronomiczną, przygotowaną przez KGW z terenu gminy Rychtal i OSP w Wielkim Buczku.
Wieczorem na scenie wystąpił chór „Laskowianie”, a gwiazdą wieczoru był zespół „VEEGAS” budzący wiele pozytywnych emocji wśród fanów muzyki rozrywkowej. Zwieńczeniem wspaniałego dnia był teatr tańca z ogniem w wykonaniu grupy „IKAR” oraz dyskoteka, podczas której świetną muzykę tworzył DJ K@rol M Music.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy. R.A. – UG Rychtal

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments