Łukasz Dembecki w finale Mistrzostw Świata

…Zabrakło 12 sekund do medalu…

W dniach od 30.07.2022 r. do 13.08.2022.r. odbywały się Mistrzostwa Świata Modeli Pływających FSR E,H,O zorganizowane tym razem przez Polską Federację w miejscowości Konopiska koło Częstochowy nad Zalewem Pająk. Rywalizacja trwała dwa tygodnie, startowało około trzydziestu ekip z całego Świata.

W pierwszym tygodniu rywalizacji startowały modele z kategorii H i O. Drugi tydzień rywalizacji zaczął się od rejestracji zawodników i modeli startujących w kategorii E, w której brał udział wieruszowianin Łukasz Dembecki, startujący w kategorii E -3,5 ( dla przypomnienia jest to pojemność silnika spalinowego).

Każda kategoria miała cztery grupy licząca po 12 zawodników co dawało 48 zawodników w jednej kategorii. Łukasz pierwszą eliminację rozpoczął we wtorkowy ranek w pierwszej grupie z numerem 2 co dawało mu dobrą pozycję do szybkiego startu. Po 20 minutowej rywalizacji zajął w swojej grupie drugie miejsce. Po dwóch grupach Łukasz zajmował nadal 2 miejsce co dobrze rokowało. Niestety następne dwie grupy trafiły na lepsze warunki, w rezultacie po pierwszym dniu eliminacji Łukasz uplasował się na 11 miejscu.

W drugim dniu eliminacyjnym 3 minuty przed końcem biegu doszło do kolizji z udziałem zawodnika ekipy węgierskiej i Łukasza, co w rezultacie Łukasz spadł na dalsze miejsce. Trzeci dzień eliminacji w piątkowe popołudnie była wyśmienita pogoda, Andrzej Dembecki mechanik Łukasza zrobił kilka modyfikacji silnika, z myślą że model zwiększy prędkość i wytrzyma silnik. Już po kilku minutach startu Łukasz poprawiał swoją pozycję. Pod koniec biegu wychodząc na prowadzenie nie oddał go już do mety zajmując pierwsze miejsce. Był to bieg być albo nie być w finale.

Dembeccy postawili na jedną kartę co im dało wejście do ścisłej dwunastki finałowej. Finały rozpoczęły się w sobotni ranek od startu kategorii FSR E 3,5 z udziałem Łukasza. Rywalizacja była bardzo zacięta dochodziło do bardzo dużo zderzeń, nikt nie chciał odpuścić, wszyscy zawodnicy szli na maksa. W całym biegu 30 minutowym Łukasz był w ciągłej czołówce, goniąc pierwsza trójkę, co w rezultacie zabrakło 12 sekund do medalu.

Ostatecznie Łukasz został czwartym zawodnikiem na świecie. Kolejny raz Łukasz udowodnił, że należy do czołówki światowej. Łódź Dembeckich w tych mistrzostwach była mega szybka, co jest dowodem, że zabrakło 12 sekund do medalu, biorąc pod uwagę, że wyścig finałowy trwa 30 minut, udział bierze 12 zawodników najlepszych na tych mistrzostwach. Dekoracja nastąpiła po startach finałowych, Łukasz został udekorowany certyfikatem Międzynarodowej Federacji IMBRA za zajęcie czwartego miejsca.

Od Redakcji:

BRAWO!!! BRAWO!!!

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments