Konferencja podsumowująca projekt LGD ,,Między Prosną a Wartą,,

30 września odbyła się konferencja podsumowująca projekt współpracy „Ekologiczna Kraina Obszaru Bab Aktywnych i Kreatywnych”  realizowany  przez Lokalną Grupę Działania „Między Prosną a Wartą”.

To był duży projekt współpracy. LGD w Wieruszowie współpracowała z Lokalną Grupą Działania „Długosz Królewski” z Wielkopolski, chodzi o cztery duże zadania : lampy hybrydowe na terenie całej LGD, serca/pojemniki na nakrętki dla wszystkich gmin, talony finansowe dla Kół Gospodyń wiejskich z  naszych gmin w kwocie 5500 zł. Tych kół jest 32. koszt zakupu 32 talonów to kwota 176 tys. zł. Wszystkie uczestniczyły w konkursie kulinarnym ,,Nasze kulinarne dziedzictwo,,.

W piątkowe popołudnie członkinie KGW zaprezentowały swoje potrawy, którymi uczestnicy konferencji chętnie się częstowali. Otrzymane środki z talonów do zrealizowania  w sklepach AGD Panie z KGW przeznaczą  na sprzęt, który przyda im się przy okazji organizowania imprez w ciągu roku, jak festyny i inne uroczystości czy zabawy.

Wręczenia  talonów o wartości 5500 zł. dla Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczących w przeglądzie kulinarnym ,,Nasze kulinarne dziedzictwo,, dokonały Panie: Teresa Piotrowicz – Prezes Zarządu LGD ,,Między Prosną a Wartą”  i Marzena Kaczmarek – dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą”.

PK

IITP i powiatowy.pl dziękuje za zaproszenie na konferencje.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments