Warsztaty biżuterii szklanej dla seniorów

14 września 2022 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała dla seniorów warsztaty z robienia biżuterii szklanej.

 

Zajęcia przeprowadzone zostały w placówkach w Opatowie oraz w Łęce Opatowskiej i rozpoczęły cykl wydarzeń, które będą organizowane przez Bibliotekę w ramach projektu „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora”. Zadanie „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej, dzięki której uczestnicy zapoznali się z techniką tworzenia biżuterii i przyjrzeli się przykładom zrealizowanych projektów. Następnie seniorzy płynnie przeszli do części praktycznej warsztatów. Pierwszym krokiem był wybór szklanych kamyków, które stanowiły podstawowy element tworzonych ozdób. Dalsza część pracy polegała na projektowaniu, komponowaniu materiałów oraz lutowaniu. Warsztat kończyło oczyszczanie i zabezpieczanie przed utlenianiem elementów metalowych oraz zaplątanie rzemyka.

Powstałe efektowne i jedyne w swoim rodzaju wisiory twórczynie zabrały do domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments