Wycieczka do Kolejkowa z Biblioteką

W poniedziałek 22 sierpnia 2022 r. ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci z terenu gminy Łęka Opatowska wybrała się na bezpłatną wycieczkę do Wrocławia.

 

Wyjazd do Kolejkowa zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w ramach projektu „Nauka, kultura, rozrywka – to lubię w mojej bibliotece!” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

Podczas jednodniowej wycieczki, uczestnicy poznali niesamowity, miniaturowy świat przedstawiony na licznych makietach Kolejkowa. Podczas zwiedzania wystawy z przewodnikiem, dzieci zostały zabrane w magiczną podróż po znanych miejscach Śląska i Dolnego Śląska, a to wszystko w towarzystwie stukotu pociągów i tramwajów kursujących pomiędzy stacjami. Makiety z licznymi miniaturowymi mieszkańcami – Kolejkowiczami, gwarnymi ulicami, jeżdżącymi samochodami, tramwajami, pływającymi statkami, zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie.  A to wszystko w towarzystwie przeplatających się co parę minut efektów dnia i nocy – po zapadnięciu zmroku w oknach domów i na ulicach zapalają się światła.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających Kolejkowo było Miasto z Piasku przedstawiające niesamowite rzeźby, ocean oraz wrocławskie legendy, zbudowane z ponad 8 ton piasku.

Po zwiedzeniu ekspozycji Kolejkowa, uczestnicy wycieczki udali się na warsztaty modelarskie, gdzie pod okiem instruktorki wykonali miniaturowe kamienice. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom Młodego Modelarza.

Na zakończenie niezwykle emocjonującego i pełnego wrażeń dnia, dzieci oraz bibliotekarki udali się na zasłużony posiłek, po którym wyruszyli w drogę powrotną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments