Warcabiści Lututowa na I Memoriale w Środzie Śląskiej

W dniu 07 stycznia 2023 roku w Środzie Śląskiej odbył się I Memoriał im. Witolda Bańkowskiego w warcabach 100-polowych.

Śp. Witek był zawodnikiem , działacze oraz sędzią warcabowym zaprzyjaźniony z naszym klubem od wielu lat.

Zawody odbyły się na dystansie 7 rund z czasem 15 minut plus 5 sekund w każdej z rund.  Uczestniczyło 82  warcabistek i warcabistów z całego kraju wśród których nie brakowało medalistów Mistrzostw Polski i Europy .

LKS ,,Czarna Damka,, Lututów reprezentowało 11 osób . Zwycięstwo odniósł reprezentujący nasz klub Sebastian Wieczorek zdobywca 12 pkt , a ponadto najlepiej zagrali : Przemysław Oderkiewicz , który uplasował się na 5 miejscu z 10 pkt , Edward Perdek był 18 z 8 pkt.

Jeżeli chodzi o miejsca w poszczególnych grupach wiekowych  to: Edward Perdek wywalczył I miejsce w kategorii 50+ , Małgorzata Michaś w kobietach była 3 ( podwyższyła kategorię na IV ), Jakub Golonka IV do lat 8, Aleksander Michaś 6 do 11 lat ( zdobył V kategorię).

Pozostali zawodnicy , którzy brali udział : Zygmunt Ślęzak, Marcin Golonka  (podwyższył kategorię na IV ) , Bartłomiej Golonka, Jakub Michaś i Robert Papierkowski . Koszty wyjazdu na turniej pokryli sami zawodnicy.

Ze sportowym pozdrowienie Zarząd Klubu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.