KOLEJNY KROK DO BUDOWY ŚCIEŻKI DO ŚLADZIE BYŁEJ LINII KOLEJOWEJ NR 307

rpt

Zawiązane z inicjatywy Wójta Gminy Rychtal – Adama Staszczyka Partnerstwo na 307, doczekało się wymiernych efektów. Dzięki zintensyfikowanym działaniom skierowanym na budowę ścieżki pieszo-rowerowej po śladzie byłej linii kolejowej Nr 307 w ramach Centrum Wsparcia Doradczego przy współpracy z Fundacją Fundusz Współpracy i Związkiem Miat Polskich jesteśmy w posiadaniu dokumentacji koncepcyjnej na przedmiotowe zadanie. Cały odcinek drogi dla pieszych i rowerów, objęty koncepcją przebiega przez trzy gminy: Baranów, Trzcinicę i Rychtal i mierzy ok. 22 km (11,5 km biegnie po naszej gminie). Projektowana ścieżka połączy się w Gminie Baranów z odcinkiem, który już niedługo stanie się przedmiotem przetargu.

Warto podkreślić, iż realizowane przez Gminę Rychtal przedsięwzięcie pn.: Zaprojektowanie i wybudowanie drogi dojazdowej na odcinku od ul. Kolejowej w Rychtalu do ul. Brzozowej w Zgorzelcu” zagwarantuje na początku roku 2024 utworzenie ścieżki na odcinku ok. 1,65 km.

Obecne działania to kolejny z etapów prac nad realizacją inwestycji. Opracowana już w ubiegłym roku strategia terytorialna stanowi jeden z instrumentów niezbędnych w aplikowaniu o środki zewnętrzne. Posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów stwarza większe możliwości pozyskania środków unijnych w nowej perspektywie dofinansowania, co jednocześnie przybliża partnerów do osiągnięcia głównego celu, jakim jest utworzenie przedmiotowej ścieżki.

K.K. – UG Rychtal

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments