ODNOWA W MIŁOSIERDZIU BOŻYM

Tegoroczne wielkanocne Zmartwychwstanie Chrystusa przeżywamy podczas Nowenny Miłosierdzia Bożego. To z perspektywy miłości trzeba nam spojrzeć na krzyż, jako znak modlitwy, wyznania wiary, przyznania się do Jezusa. Dlatego przy obrazie Miłosierdzia wystroju Grobu w Węglewicach zawieszone są przez wiernych serca, by polecać Koronce Bożego Miłosierdzia i wołać za zatwardziałych grzeszników, wołać za dopuszczających się grzechów zgorszenia, wołać za niewiernych małżonków, wołać za uwikłanych w różne skandale: „Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Trzeba nam popatrzeć na krzyż wystroju tegorocznego grobu, wokół którego zawieszone zostały przez wiernych krople łez, ze słowami śpiewanej przez scholę dziecięcą w czasie Drogi Krzyżowej: „Za ten krzyż, za Twoje łzy, za przelaną kroplę krwi – Jezu dziękuję Ci”.
Prosimy o odrodzenie w Miłosierdziu Bożym naszych serc od uzależnień, od wszelkich ideologii i prosząc o pokój dla nas i całego świata.

Trwale wspierajmy się Nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego ku odnowie trudnych czasów i świadczenia o Zmartwychwstaniu Chrystusa.
Monika Łuszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments