To był tydzień – Łódzkie na Plus

Łódzkie wspiera rodziny

Jubileusz porodów rodzinnych i rodzinna atmosfera na pikniku. Bo Łódzkie rodziną stoi.

 

To była okazja do wyjątkowego wspólnego świętowania jubileuszu. 40 lat temu w szpitalu im. Madurowicza w Łodzi odbył się pierwszy w Polsce poród rodzinny. Szczęśliwcem, który jako pierwszy ojciec w kraju mógł uczestniczyć w narodzinach swojej córeczki, był pan Paweł Fijałkowski. Z okazji 40 urodzin, jego córka Monika przyjęła kwiaty od taty i marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Ten pierwszy poród odbył się 10 czerwca 1983 roku. Teraz w ośrodku szpitalnym im. Madurowicza, jednostce podległej samorządowi województwa łódzkiego, porody rodzinne stanowią ponad 90 proc. wszystkich porodów, jeśli tylko sytuacja na to pozwala.

Wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy teraz do wspólnego świętowania 40 rocznicy porodów rodzinnych w Polsce. Pod adresem mailowym: rodzinne@lodzkie.pl czekamy na zdjęcia z dziećmi, które urodziły się w porodach rodzinnych. Mogą to być fotografie tuż po porodzie, ale nie tylko, data nie ma znaczenia, ważne, by były wykonane w ciągu ostatnich 40 lat. Zdjęcia opublikujemy w specjalnym dodatku do Dziennika Łódzkiego z okazji Dnia Ojca.

Dni Rodziny

To, że rodzina jest najważniejsza wybrzmiało na Wojewódzkich Obchodach Dnia Rodziny. Podczas wydarzenia statuetki „Aniołów dla najlepszych rodzin zastępczych z województwa łódzkiego” wręczył wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Trafiły one w ręce osób o wielkim sercu, które na co dzień opiekują się dziećmi z trudnych środowisk, opuszczonymi przez biologicznych rodziców. Nagrodzone zostały 24 rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

Rodzinna atmosfera panowała też na pikniku na rozpoczęcie lata zorganizowanym przez Województwo Łódzkie w Ostrowie Warckim. Mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, regaty, turniej siatkówki plażowej i spora dawka muzyki. Goście pikniku mogli skosztować swojskiego jadła od kół gospodyń wiejskich. Na scenie zagrały zespoły muzyki pop, m.in. Iness, Stefano Terrazzino, Danzel, BOYS i Power Play.

Zjazd Rycerski

A w najbliższy weekend (17-18 czerwca) zapraszamy na Europejski Zjazd Rycerski w Tumie koło Łęczycy. W otoczeniu historycznego grodziska będzie można przenieść się do średniowiecznej wioski, spróbować swoich sił w turnieju łuczniczym, zobaczyć dynamiczne walki rycerskie i wczuć się w atmosferę tamtych czasów. W niedzielę odbędzie się tam również „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.  Będą turnieje sportowe, stoiska wystawiennicze, potrawy przygotowane przez KGW, konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”. Na zakończenie wydarzenia wystąpi zespół  Sound’n’Grace. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1629967840815943

Na kolejne wydarzenia plenerowe zapraszamy do Nieborowa (24 czerwca) oraz Sulejowa (25 czerwca).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments