Podpisanie umowy na modernizację świetlicy w Wielkim Buczku

Dnia 10 lipca 2023 roku podpisano umowę na modernizację świetlicy wiejskiej w Sołectwie Wielki Buczek w ramach programu Wielkopolskiej Odnowy Wsi pn. „Pięknieje wielkopolska wieś”.

 

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Krzysztof Grabowski, oraz Wójt Gminy Rychtal, Adam Staszczyk, spotkali się w świetlicy w Wielkim Buczku, aby oficjalnie potwierdzić przyznanie dotacji w wysokości 52 500 zł na realizację projektu.

W podpisaniu umowy uczestniczyli również Skarbnik Gminy Rychtal – Krystyna Skiba-Liebner,  Inspektor ds. ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i pozyskiwania środków zewnętrznych – Dominika Maryniak oraz Sołtys Sołectwa Wielki Buczek pani Grażyna Krzyżańska. Obecni byli również mieszkańcy sołectwa Wielki Buczek, których zaangażowanie i wsparcie w rozwój lokalnej społeczności jest nieocenione.

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Sołectwie Wielki Buczek to istotny krok naprzód dla rozwoju tej społeczności wiejskiej. Świetlica jest miejscem, gdzie odbywają się liczne spotkania, imprezy i warsztaty, a także służy jako centrum aktywności społecznej. Dzięki dotacji z programu „Pięknieje wielkopolska wieś” możliwe będzie przeprowadzenie niezbędnych prac modernizacyjnych, które poprawią warunki korzystania z tej ważnej społecznie przestrzeni.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Krzysztof Grabowski, wyraził swoje zadowolenie z możliwości wspierania lokalnych społeczności wiejskich poprzez programy takie jak „Pięknieje wielkopolska wieś”. Podkreślił również, że modernizacja świetlicy wiejskiej w Sołectwie Wielki Buczek to tylko jedno z wielu działań podejmowanych w ramach inicjatyw mających na celu rozwój obszarów wiejskich i poprawę jakości życia mieszkańców.

Po oficjalnym podpisaniu umowy, uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczyć w poczęstunku, który był okazją do rozmów na temat planów związanych z rozwojem sołectwa i modernizacją świetlicy wiejskiej. Inicjatywy takie, jak ta, pokazują, że lokalne społeczności mogą liczyć na wsparcie władz w realizacji swoich potrzeb i celów rozwojowych.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments