To był tydzień – Łódzkie na Plus

W drodze na wakacje

Trzy niezwykle ważne inwestycje drogowe zostały oddane do użytku w województwie łódzkim. Dojazd na wakacje będzie z pewnością łatwiejszy, a i do Łodzi warto się wybrać na Kulturanki.

 

Jako pierwsza, kilka miesięcy przed terminem, zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 473 na odcinku Przatów – Łask. Ta droga to połączenie autostrady A2, drogi ekspresowej S8 i autostrady A1, tędy biegnie tranzyt na szlaku Wielkopolska – Śląsk. Prace zakończyły się kilka miesięcy przed terminem.

– Niezwykle ważna inwestycja dla naszego województwa. To wielomilionowe zadanie, bo w sumie warte 62 mln zł. W tej kwocie 15 mln pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – mówi marszałek Schreiber. Wzdłuż trasy zostało przebudowanych 11 skrzyżowań, powstały dwa nowe ronda, nowe chodniki, ścieżki rowerowe i zatoki autobusowe.

Już kilka dni później marszałek otwierał drugą potężną inwestycję – ciąg dalszy tzw. Trasy Górna, która połączy łódzką al. Jana Pawła II bezpośrednio z autostradą A1. Połączy, bo do oddania została część drogi budowanej przez miasto Łódź. – Zakończenie tego zadania to świetna informacja dla mieszkańców regionu, również dla mieszkańców Łodzi. To odcinek o szczególnej wadze, bo łączy stolicę województwa i autostradę A1 – mówił marszałek Schreiber.

Oddana do użytku droga wojewódzka 714 od węzła na A1 do nowego ronda na granicy Łodzi i gminy Brójce (ulica św. Rafała Kalinowskiego) to w sumie 2,3 km. Rozbudowanych zostało 5 skrzyżowań, powstał nowy most na rzece Ner, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa, 72 zjazdy do posesji, 10 przejść dla pieszych z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych, a nawet dwa przejścia dla płazów pod koroną drogi. Wzdłuż biegnie ścieżka rowerowa i chodnik.

Wisienką na torcie było domknięcie ringu autostradowego wokół Łodzi. Wiązało się to z oddaniem do użytku ostatniego odcinka drogi ekspresowej S14 będącego zachodnią obwodnicą miasta.

Tak wyposażeni możemy wybierać się na wakacje. Radni i zarząd województwa wybrali kierunek Bruksela, bo jubileusz 20-lecia obchodziło Biuro Województwa Łódzkiego w centrum Unii Europejskiej. Łódzkie pokazało się tam z najlepszej strony.

Kulturanki u Herbsta

A do Łodzi zapraszamy już od najbliższej niedzieli 14 lipca na Kulturanki u Herbsta. W przepięknej scenerii ogrodów Muzeum Pałacu Herbsta co tydzień w niedzielne przedpołudnia odbywać się będą koncerty muzyki filmowej, jazzowe, piosenki aktorskiej. Pierwsza zaprezentuje się grupa Dixie Friends, której muzycy specjalizują się w tradycyjnym jazzie nowoorleańskim, ale dla słuchaczy Kulturanków zagrają też np. temat z filmu Vabank 2. Bilety są w cenie 1 zł, dlatego warto je rezerwować jak najszybciej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments