Łódzkie na PLUS – Konkursy, dotacje – start!

Konkursy, dotacje – start!

Remonty, modernizacje, przebudowy, nasadzenia… Otwierają się możliwości inwestycyjne, bo Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkursy na dofinansowania.

 

Czekamy na wnioski o dofinansowanie projektów rozwijających turystykę rowerową. W puli jest milion złotych, a kwota dotacji może wynieść 100 tys. zł. O pomoc finansową mogą starać się samorządy z Łódzkiego, a na wnioski czekamy do 29 grudnia.

Tego samego dnia kończymy przyjmować wnioski na organizację wydarzeń promujących walory województwa. Tutaj pula środków wynosi prawie pół miliona złotych, a maksymalna kwota dofinansowania na zadanie to 18 tys. zł.

Ciągle dbamy o zazielenianie województwa, stąd konkurs „Ogrody przyjazne naturze”. Na projekt zaplanowane są 4 miliony złotych. O pieniądze mogą starać się gminy i powiaty. Dzięki dotacjom powstaną m.in. nowe ogrody, parki i skwery.

Ten konkurs ogłoszono w ramach programu Województwo  Łódzkie Ogrodem Polski, podobnie jak ofertę dofinansowania rodzinnych ogródków działkowych. 1,5 mln zł będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sadzonek drzew, krzewów i kwiatów, remonty alejek, wykonanie systemów nawadniających. Maksymalna kwota dofinansowania wniosku to 30 tys. zł.

Środowisko naturalne wzbogacają też zbiorniki wodne. Ale służą też retencji, są atrakcją turystyczną, chronią przed podtopieniami. Samorząd województwa zaplanował 4,8 mln zł na ich renowację. Nabór wniosków kończy się zaraz po Świętach.

Aż 12 mln zł zarząd województwa chce wydać jeszcze na obiekty sportowe w Łódzkiem. Samorządy lokalne będą mogły przeznaczyć pieniądze na budowę, przebudowę lub modernizację sal i hal sportowych, stadionów i boisk, krytych pływalni, obiektów lekkoatletycznych, kortów, strzelnic, ale także na zakup sprzętu sportowego. Można się starać nawet o 300 tysięcy złotych do 5 stycznia.

Modernizacja Intensywnej Terapii w Koperniku

Niektóre inwestycje już się rozpoczęły. I tak – nowocześnie, specjalistycznie i komfortowo będzie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala im. M. Kopernika w Łodzi. Koszt projektu to ponad 19 milionów złotych, z czego ponad 15,5 mln złotych to pieniądze pozyskane z funduszy unijnych. W szpitalu pojawi się 6 nowych stanowisk intensywnej terapii oraz 54 specjalistycznych urządzeń dla pacjentów wymagających zabiegów chirurgicznych oraz natychmiastowej i intensywnej opieki medycznej.

To kolejna inwestycja w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi w tym roku. W październiku zakończyła się rozbudowa głównego budynku szpitala. Koszt tej inwestycji to 55 milionów złotych. W sierpniu natomiast zakończyła się modernizacja Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej przy szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. Powstały nowe sale do ćwiczeń. Przebudowa kosztowała 11 mln zł.

Wspieramy biznes na Ukrainie

Na pomoc mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy chcą robić biznes w Ukrainie. Na początku przyszłego roku rozpocznie działalność Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego w ukraińskiej Winnicy. To wielka szansa na pozyskanie partnerów biznesowych oraz wzięcie czynnego udziału w odbudowie Ukrainy po zakończeniu wojny z rosyjskim agresorem.

Łódzkie jest pierwszym samorządem wojewódzkim, które otworzy swoje stałe przedstawicielstwo na terenie Ukrainy toczącej wojnę z rosyjskim agresorem. Biuro będzie koordynowało partnerstwo między naszymi regionami w zakresie nauki, kultury, ochrony zdrowia, turystyki, ale przede wszystkim gospodarki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments