Projekt „Kreatywne warsztaty edukacyjne” z dofinansowaniem Fundacji PKO Banku Polskiego

Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy podpisała umowę darowizny z Małgorzatą Dolińską – pełnomocnikiem Fundacji PKO Banku Polskiego na dofinansowanie projektu pn. „Kreatywne warsztaty edukacyjne”. Koordynatorem projektu jest Renata Gość dyrektor trzcinickiej książnicy.

 

Projekt „Kreatywne warsztaty kulturotwórcze” skierowany jest do najmłodszych mieszkańców z terenu Gminy Trzcinica. Jego realizacja będzie trwała do 31 października 2024 r. Zadanie polega na przeprowadzeniu 20 bezpłatnych warsztatów (ekologicznych, przyrodniczych, artystycznych i kulinarnych) skierowanych do dzieci w wieku do 11 lat z terenu Gminy (10 spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy i 10 spotkań w Filii Bibliotecznej w Laskach).

Warsztaty odbędą się w formie godzinnych spotkań połączonych z głośnym czytaniem i omówieniem z dziećmi wybranego utworu literackiego z zakresu omawianej tematyki spotkania, po czym odbędą się zajęcia warsztatowe. W ramach zadania zostanie również wydana bajka terapeutyczna autorstwa Renaty Gość dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy), jako pomoc dydaktyczna do zajęć.

Podczas spotkań będą organizowane różnorodne quizy dla dzieci, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe (materiały plastyczne, gry edukacyjne i puzzle). Na zakończenie zajęć uczestnicy zostaną poczęstowani słodyczami. Ponadto dzieciom oraz rodzicom zostaną rozdane egzemplarze książeczki terapeutycznej.

Wytwory pracy dzieci będą prezentowane na wystawie w trzcinickiej książnicy i bibliotece filialnej.  Zajęcia warsztatowe będą przygotowywane i prowadzone dla dzieci przez Renatę Gość oraz starszego bibliotekarza GBP w Trzcinicy Marię Tomalik, natomiast w Filii Bibliotecznej w Laskach przez pracownika Annę Kurek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments