Znakomity występ pingpoistów pedagogów

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Gorzowie Śląskim odbył się Jubileuszowy X Ogólnopolski Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Bardzo dobrze zaprezentowali się kępińscy pedagodzy, pasjonaci tej pięknej dyscypliny sportowej jaką niewątpliwie jest tenis stołowy.

W silnej konkurencji zawodników najstarszej kategorii powyżej 70 lat znakomite 3 miejsce zajął Jan Sobczak. Należy dodać, że był on bliski 2 miejsca, które przypadło byłemu mistrzowi Polski nauczycieli Edmundowi Olszowemu z Praszki dzięki lepszemu stosunkowi setów niż nasz pigpongista.

Udany debiut zaliczył nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1w Kępnie Adam Żłobiński z Trzcinicy, który w kategorii do 40 lat uplasował się na drugiej pozycji. Należy dodać ,że stoczył zacięty bój o 1 miejsce z reprezentantem gospodarzy Sławomirem Kałwakiem, któremu uległ 2:3. Równie dobrze radził sobie najmłodszy z naszej ekipy w mocno obsadzonej kategorii open gdzie ukończył zmagania na 5 pozycji. Jeszcze lepiej zaprezentowali się: nauczycielka wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie a zarazem opiekun dzieci i młodzieży klubu tenisa stołowego LZS Olszowa- Joanna Kalarus oraz emerytowany nauczyciel plastyki i języka niemieckiego Jan Kasendra, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach.

Oboje uczynili to w imponującym stylu , gdyż Joanna Kalarus pokonała wyraźnie swoje kolejne rywalki 3:0, natomiast Kasendra stracił w całym turnieju tylko 2 sety pokonując m.in. 3:1 tenisistę stołowego III- ligowej Wołczyńskiej Akademii Sportu – Mariusza Gorejowskiego z Kluczborka. Kępnianin potwierdził swoją wysoką formę w kategorii open w której musiał uznać wyższość tylko reprezentującego II-ligowy KTS Gliwice ( 9 zawodnika Mistrzostw Świata Weteranów w Omanie) Piotra Zemły z Gliwic. W drodze do finału wygrał z wielokrotnym Mistrzem Polski Nauczycieli i wielokrotnym Mistrzem Polski Amatorów o 13 lat młodszym Sebastianem Krupą z Chorzowa.

Mecz ten odbył się w półfinale i dostarczył wiele emocji, gdyż Kasendra prowadził już 2:0 i miał 2 piłki meczowe przy stanie 10:8 w 3 secie. Utytułowany Krupa wygrał tego seta oraz kolejnego i wyrównał stan meczu na 2:2. Jednak decydującą 5 partię rozstrzygnął na swoją korzyść kępiński pingpongista uzyskując tym samym awans do finału i pewne 2 miejsce w doborowym towarzystwie 32 tenisistów stołowych wszystkich kategorii. Najstarszym zawodnikiem imprezy okazał się Bogdan Wiekiera z Częstochowy, który ukończył 86 lat. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP, Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gorzowie Śląskim.

Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego- Sławomira Broniarza, Starosty Powiatu Oleskiego – Rolanda Fabianka oraz Burmistrza Gorzowa Śląskiego – Rafała Kotarskiego. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane przez Zarząd Główny ZNP. Miejsca II-IV premiowane pucharami a V-VIII statuetkami ufundowanymi przez Zarząd Oddziału ZNP w Gorzowie Śląskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale ufundowane przez Zarząd Okręgu Opolskiego ZNP. W opinii uczestników turniej przygotowano i przeprowadzono wzorowo.

Organizatorzy otrzymali wiele pochwał, podziękowań i zapewnienie o udziale w następnej edycji. Zawody przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze a uczestniczyło w nich kilkudziesięciu zawodników- tenisistek i tenisistów stołowych z województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Wyniki Jubileuszowego X Ogólnopolskiego Turnieju Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym Gorzów Śląski 2024
Kategoria kobiety – amatorki: I miejsce Joanna Kalarus (Wieruszów) II miejsce Anna Horzela-Miś (Gliwice) III Natalia Szabatowska (Ruda Śląska) Kategoria kobiety – zrzeszone: I miejsce Katarzyna Pawlaczyk (Rudniki) II miejsce Sabina Durak (Przegędza) III miejsce Patrycja Mikołajec (Żory) Kategoria mężczyźni do 40 lat: I miejsce Sławomir Kałwak (Gorzów Śląski) II miejsce Adam Żłobiński (Trzcinica) III miejsce Michał Gęborys (Jarosław) IV miejsce Paweł Chlastała (Olesno) Kategoria mężczyźni 41-50 lat: I miejsce Jarosław Krawczyk (Rędziny) II miejsce Sebastian Gdak (Chełm Śląski) III miejsce Mariusz Meroń (Tychy) Kategoria mężczyźni 51-60 lat: I miejsce Sebastian Krupa (Chorzów) II miejsce Jerzy Ciekański (Rusiec) III miejsce Jacek Graczyk (Działoszyn) Kategoria mężczyźni 61-70 lat: I miejsce Jan Kasendra (Kępno) II miejsce Waldemar Nowakowski (Częstochowa) III miejsce Mariusz Gorejowski (Kluczbork) Kategoria mężczyźni pow. 70 lat: I miejsce Kazimierz Więckowski (Częstochowa) II miejsce Edmund Olszowy (Gorzów Śląski) III miejsce Jan Sobczak (Kępno) Kategoria mężczyźni – zrzeszeni: I miejsce Piotr Zemła (Gliwice) Kategoria open: I miejsce Piotr Zemła (Gliwice) II miejsce Jan Kasendra (Kępno) III miejsce Sebastian Krupa (Chorzów) IV miejsce Jerzy Ciekański (Rusiec) V miejsce Adam Żłobiński (Trzcinica) VI miejsce Jarosław Krawczyk (Rędziny)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.