Łódzkie na Plus

Giganci na scenach

Wiosną w Łódzkiem nie zwalniamy tempa. Koncerty, spotkania, warsztaty – mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę.

 

 

Na najwyższym poziomie stał koncert Chóru Filharmonii Łódzkiej w Aleksandrowie Łódzkim zatytułowany „Oblicza miłości”. W kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała zabrzmiały pieśni romantyczne, melodie inspirowane muzyką ludową, a także współczesne kompozycje, które w temacie mają właśnie miłość.

– Mam nadzieję, że takie koncerty będą stałym punktem repertuaru kolejnych sezonów i staną się tradycją w Filharmonii Łódzkiej – mówi chórmistrz Artur Koza.

Radomsko gościło natomiast gigantów rock`n rolla. Dla mieszkańców Łódzkiego wystąpił zespół Electric Light Orchestra, który zagrał swoje największe przeboje. Rozgrzał nimi publiczność do czerwoności. Temat koncertu: „Z Wami zmieniamy Łódzkie”.

Ignaców w gminie Rozprza był kolejnym przystankiem dla „Porozmawiajmy w Łódzkiem” połączonym z warsztatami na temat roślin miododajnych i zastosowaniu kwiatów jadalnych w kuchni, a także o tym, jak prawidłowo sadzić rośliny doniczkowe. Wiosenne tematy okazały się bardzo na czasie.

Grant na modernizację stadionu

Dofinansowania wciąż trafiają do mieszkańców regionu. Dzięki wsparciu z programu „Infrastruktura sportowa PLUS” przy stadionie w Parzęczewie powstaną nowe trybuny z częściowym zadaszeniem i wymienione zostanie ogrodzenie. Marszałek Grzegorz Schreiber po przekazaniu burmistrzowi  Ryszardowi Nowakowskiemu czeku na 285 tys. zł spotkał się z piłkarzami Akademii Piłkarskiej Parzęczew.

Dodajmy, że w 2022 r. dzięki dofinansowaniu z Województwa Łódzkiego miasto zamontowało na stadionie oświetlenie. Przypomnijmy, że w tym roku samorządów takich jak Gmina Parzęczew było aż 48, bo w puli programu „Infrastruktura sportowa PLUS” było 12 mln zł. To pieniądze na: budowy, modernizacje i doposażenie w sprzęt sal, hal, boisk i stadionów sportowych, krytych pływalni, obiektów lekkoatletycznych, kortów tenisowych czy strzelnic sportowych.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments