Łódzkie na Plus – To był tydzień

Modne gospodynie w kolorach Łódzkiego

 

 

 

Łódzkie nie tylko stoi modą, ale i inspiruje. Finał „Modnej gospodyni…” – pierwszy konkurs modowy dla kół gospodyń wiejskich, stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzież podzieliła się refleksją dlaczego warto jest żyć, a zarząd województwa zapowiedział darmowe przejazdy Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Tym żyło Łódzkie.

Poznaliśmy najmodniejszą gospodynię

Wiele tygodni przygotowań, projektowania, szycia. Pokazy mody w Łowiczu, Sieradzu, Rozprzy i Skierniewicach. Pasja i zaangażowanie kilkuset gospodyń ze 120 Kół Gospodyń Wiejskich z Łódzkiego. Wszystko po to, by wyłonić najpiękniejszy strój inspirowany lokalnym folklorem.

Finalistki wyłonione na pokazach eliminacyjnych zaprezentowały się w wieczór pełen pasji, piękna i mody na łódzkiej gali. Gospodynie z 31 KGW z Łódzkiego nie tylko z wdziękiem paradowały po wybiegu, ale opowiadały również historie powstania strojów, który prezentowały.

Panie miały za zadanie zaprojektować i wykonać strój z tradycyjnym elementem kulturowym, akcentem stroju ludowego danego regionu, w połączeniu z nowoczesnymi trendami modowymi.

Pierwsze miejsce i 8 tys. zł nagrody przypadło gospodyniom z KGW Dobrzelów (gmina Bełchatów, powiat bełchatowski). Drugie miejsce zajęły (i otrzymały 7 tys. zł nagrody) gospodynie reprezentujące gminę Błaszki w powiecie sieradzkim – KGW Suliszewiczanki. Trzecie miejsce i 5 tys. zł przypadło paniom z KGW w Śleszynie w gminie Żychlin w powiecie kutnowskim.

Wszystkie Koła, które wzięły udział w eliminacjach do konkursu, zostały nagrodzone namiotami wystawowymi.

 „Warto jest żyć, bo…”

Formę konkursu miał również projekt mający na celu promocję pozytywnych aspektów zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie na rysunkach, malowidłach  i wyklejankach przedstawili wizję otaczającego ich świata oraz własne emocje.

Komisja konkursowa wytypowała 14 najlepszych dzieł. Konkurs wygrała Maja Lipina z I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. Drugie miejsce zajęła Inez Oleniuk z Zespołu Szkół w Bolimowie. Trzecią nagrodę otrzymał Paweł Kisiel z Liceum Sztuk Plastycznych w Piotrkowie Trybunalskim.

Przyznanych zostało również 11 wyróżnień.

Ruszyła budowa WORD-u w Kutnie

Mieszkańcy północnej części województwa czekali na to wiele lat. Wbita została pierwsza łopata pod budowę Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie. Jeszcze w tym roku mieszkańcy tego miasta i powiatu kutnowskiego będą zdawać egzaminy na prawo jazdy „u siebie”.

Wartość inwestycji to 5,75 mln zł, z czego 3,75 mln to wkład własny samorządu województwa, a 2 mln to wsparcie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Uczniowie i studenci będą podróżować ŁKA za darmo

Od lipca uczące się dzieci i młodzież oraz studenci będą mogli jeździć pociągami i autobusami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej bez opłat. Bilet zero złotych dla uczniów i studentów do 26. roku życia to wyjście naprzeciw potrzebom osób młodych, najbardziej aktywnych, a często nie mających swojego samochodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments