A zdrowie jest tylko jedno

zs

Zdecydowana większość ludzi, wcześniej czy później choruje na różne przypadłości. Często leczenie trwa latami i z wiekiem się nasila. Ratujemy więc swoje zdrowie na różne sposoby, bardziej lub mniej profesjonalne.

Pomijając przypadki wymagające obligatoryjnej operacji, często staramy się poprawić kondycję zdrowotną stosując wszelkie dostępne/ a nie wskazane przez lekarza/ farmaceutyki, czy przekazane przez inne osoby, sposoby z różnym zresztą skutkiem. Najszczęśliwszym rozwiązaniem takiej sytuacji byłoby korzystanie z wyspecjalizowanych instytucji, jakimi są placówki rehabilitacyjne, zatrudniające wykwalifikowany personel.

W warunkach powiatu wieruszowskiego taką formę pomocy leczniczo-profilaktycznej udziela Dział Rehabilitacji zlokalizowany w Powiatowym Centrum Medycznym NZOZ Szpitalu Powiatowym w Wieruszowie. Placówka ta działa od 2004 roku i ciągle się rozwija.

Koordynatorem działu Rehabilitacji jest Pani mgr Agnieszka Kubot, zaś wyspecjalizowaną, świetnie przygotowaną zawodowa kadrę, dodam niezwykle uprzejmą, serdeczną, uczynną, stanowią Panie: Agneszka Ciećka, Sylwia Wróbel, Paulina Zgoda, Emilia Mielczarek, Monika Szczepańska i Beata Banaś -Drożdżał.

Nie trudno zauważyć, że placówka w ostatnim czasie została gruntownie wyremontowana i zeorganizowana, przez co stała się bardziej funkcjonalna dla korzystających z niej pacjentów.

Dział Rehabilitacji został powiększony o dwa niezależne gabinety masażu, wyposażone w profesjonalne stoły, zapewniające komfort pacjentom. Dodatkowo został zakupiony nowoczesny sprzęt do lasoterapii, elektroterapii oraz ultradzwięków. W związku z udziałem personelu licznych kursach podyplomowych, znaczne zwiększyła się oferta wykonywanych zabiegów takich jak: ćwiczenia wg koncepcji PNF, terapię manualną, drenaż limfatyczny, neuromobilizacje, terapię punktów spustowych, terapię kompleksową pacjentów z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, terapię kompleksową pacjentów po Artroskopii, terapię kompleksową po endoprotezach stawu kolanowego i biodrowego.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba pacjentów korzystających z usług tej placówki, która służy mieszkańcom powiatu wieruszowskiego, ale nie tylko. Formalnie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, świadczeń udziela się każdemu ubezpieczonemu pacjentowi niezależnie od  miejsca zamieszkania.

Mimo tak wyjątkowej oceny działalności i tulu pozytywnych zmian, niezwykłej ambicji i zaangażowania całej kadry, dla pełnego wyczerpania tematu, pokusiłem się o zadanie Pani Koordynator kilku moim zdaniem istotnych pytań:

Czy istnieje możliwość skrócenia czasu oczekiwania na zabiegi:

Odp. Nie wynika to z naszej złej woli, ze nie możemy przyjąć wszystkich od razu, a pacjenci muszą czekać w kolejce. Okres oczekiwania na zabiegi związany jest z określonym limitem punktów jaki zagwarantował nam NFZ.  niestety mimo naszych starań wynikających z ogromnego zapotrzebowania na zabiegi z zakresu fizjoterapii, NFZ nie zamierza zwiększyć nam kontraktu na naztępny rok.

Jakie plany i życzenia zawodowe ma Pani na następny rok:

Odp. Naszym najnowszym projektem jest powiększenie zakresu usług o krioterapię ogólnoustrojową, czyli zastosowanie temperatur kriogenicznych oddziałujących na organizm człowieka. krioterapia ogólnoustrojowa ma szerokie zastosowanie w medycynie, odnowie biologicznej oraz w sporcie. Zabiegi w kriokomorze podnoszą witalność organizmu, przyśpieszają regenerację tkanek, poprawiają nastrój i samopoczucie, działają przeciwbólowo.

A jak układa się współpraca z Panią prezes Szpitala Powiatowego w Wieruszowie:

Odp: Wzorowo. Takiej współpracy i życzliwości z jaką się spotykamy ze strony Pani Euniki Adamus mogą nam pozazdrościć inne placówki. Pani Prezes wspiera nas we wszystkich działaniach, które doskonalą naszą pracę. jest otwarta na rozwój zarówno samej placówki jak i całej kadry.

                             Z Panią Koordynator Działu Rehabilitacji mgr Agnieszką Kubot rozmawiał:

                                                                                                                              Stanisław Ośródka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments