Uroczyste obchody 25 – lecia Powiatu Wieruszowskiego

Sala  bankietowa „Pod Różą” w Wieruszowie, w dniu 23 marca 2024 r. była miejscem świętowania 25-lecia powstania  Powiatu Wieruszowskiego.

 

Na uroczystość zaproszono wielu gości, m.in.  przedstawicieli władz wojewódzkich, przedstawicieli powiatów z Kępna i Wielunia, obecni byli samorządowcy powiatowi  oraz przedstawiciele samorządów gminnych,  przedstawiciele służb, inspektoratów, pracownicy starostwa oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych,  stowarzyszeń i mediów lokalnych.

Gościem specjalny uroczystości był Janusz Tomaszewski – „Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego”, wicepremier i minister MSWiA z okresu powoływania  powiatów i administracji powiatowej.  Marszałka województwa reprezentował radny sejmiku Edward Kiedos oraz delegat Związku Powiatów Polskich,  obecna była Pani Anna Wróbel, wdowa po pierwszym staroście śp. Józefie Wróblu.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, starosta Stefan Pietras poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych samorządowców a następnie powitał przybyłych na uroczystość.

Ważnym momentem uroczystości było wystąpienie wicepremiera i ministra – Janusza Tomaszewskiego, jednego z twórców powstania administracji powiatowej.

Następnie  wystąpili były starosta Andrzej Szymanek oraz  obecny Stefan Pietras, który swe wystąpienie uatrakcyjnił pokazem multimedialnym.

Po zapoznaniu się z historią powstawania powiatu oraz jego  rozwoju zaprezentowanych na powyższych filmach organizatorzy przeszli do uroczystego wręczenia podziękowań.  Z rąk starosty, byłego starosty, wieloletniego przewodniczącego Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żórawia osoby i organizacje współpracując z powiatem otrzymały pamiątkowe podziękowania.

Podziękowanie za wieloletnią współpracę otrzymały lokalne media w tym Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i www.powiatowy.pl, którego narodziny odbywały się razem z powstawaniem powiatów. Nawiązując do tej wieloletniej współpracy na ręce pana Starosty złożyliśmy List gratulacyjny wraz ze skromnym upominkiem.

Wieruszów dn. 23.03.2024 r.

LIST GRATULACYJNY

Szanowny Panie Starosto,
Szanowny Panie Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego
Panie wiceprzewodniczące
Panie wicestarosto
Członkowie Zarządu, Radni obecni i byli
Pracownicy urzędu
Szanowni Państwo

     Z okazji Jubileuszu 25-lecia Powiatu Wieruszowskiego przyjmijcie Państwo od nas Gratulacje, serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i zadowolenia ze służby dla  mieszkańców  naszego powiatu oraz  zadowolenia z pełnienia tak zaszczytnych funkcji. Życzymy wytrwałości i zapału w realizacji nowych zadań oraz kolejnych, pięknych Jubileuszy podsumowujących efekty Państwa pracy.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy tworzyli i tworzą samorząd Powiatu Wieruszowskiego, za wszelkie działania, ważne inwestycje,  zaangażowanie, wspólną troskę  na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny.  Dziękujemy Państwu za ciężką i odpowiedzialną pracę oraz przekazujemy na Wasze ręce wyrazy największego uznania.

Gratulujemy sukcesów zawodowych, dobrego i widocznego działania w celu   ciągłego rozwijania miejscowości i gmin powiatu. Ostatnie lata to okres prężnego rozwoju Powiatu Wieruszowskiego, który był możliwy  dzięki  przedsiębiorczym włodarzom, aktywnym radnym i pracownikom samorządowym, ale także dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy uczestnicząc w życiu swojego powiatu   współdecydują o tym, jak ma wyglądać ich najbliższe otoczenie.

W życiu osobistym życzymy Państwu dużo zdrowia, pomyślności oraz spełnienia wszystkich marzeń.  

Anna Świegot
Eugeniusz Tomaszek redaktor naczelny
Ilustrowany Tygodnik Powiatowy i www.powiatowy.pl

Przed zakończeniem uroczystości zebrani zostali zaproszeni na krótki recital w wykonaniu absolwentów wieruszowskich szkól.

E.T.

Zapraszamy do  galerii zdjęć.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
2 miesięcy temu

Zapomnieliście dodać że atrakcją wieczoru był nie kto inny tylko pierwszy pajac Wieruszowa. Coś tam wybełkotał a wstyd poszedł na cały powiat i nie tylko. Uśmiechy politowania i żenada nic więcej.