OSP Walichnowy w KSRG

Dnia 11.03.2017 r w Walichnowach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze połączone z uroczystym apelem włączenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Walichnowach do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz uczczenia minutą ciszy tragicznie zmarłego śp. druha Rafała Mrugały. Prezes OSP Grzegorz Misiek powitał wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, po czym przewodniczący zebrania dh Andrzej Białek dokonał podsumowania 2016 roku- Naszą jednostkę tworzą 54 osoby. W roku sprawozdawczym odbyło się 7 posiedzeń zarządu i 8 zwykłych zebrań. Jednostka brała udział w organizacji uroczystości Świąt Wielkanocnych, obchodów Dnia Strażaka i zabawy odpustowej. Drużyna z OSP Walichnowy zajęła III miejsce w zawodach sportowo-pożarniczych w kategorii męskiej. OSP w 2016 roku uczestniczyło 27 razy w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym: 11 razy w gaszeniu pożarów i 16 razy w likwidacji miejscowych zagrożeń. Druhowie w pracach remontowo-porządkowych przepracowali około 400 godzin.

Prezes Grzegorz Misiek zaznaczył, że był to rok wytężonej pracy i działań związanych z dostosowaniem jednostki do  włączenia do KSRG. Nie krył zadowolenia z zaangażowania druhów we wszystkie prace i działania podejmowane po to, aby jednostka była coraz lepsza.
Wszystkich druhów biorących udział w akcjach poprosił o to, by – Gdy zawyje syrena w miarę możliwości pozostawić nasze prace i przybiegnąć do strażnicy, abyśmy mogli skutecznie nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Honorowy członek, były prezes OSP Walichnowy Jan Dudek również wygłosił przemówienie, w którym odczytał treść pisma z okazji uroczystości.

O godzinie 18:00 w sali strażnicy odbył się uroczysty apel z okazji włączenia OSP Walichnowy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W obecności pocztu sztandarowego, dowódca uroczystości st. Asp. Arkadiusz Kaczmarzyk złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu PSP w Wieruszowie st. Bryg. Waldemarowi Kopackiemu. Swoją obecnością uświetnili uroczystość m. in:
– Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw
– Starosta Powiatu Wieruszowskiego Mirosław Urbaś
– Komendant Powiatowy PSP w Wieruszowie st. bryg. Waldemar Kopacki
– Sekretarz Komisji Rewizyjnej ZW ZOSP RP w Łodzi dh Jan Dudek
– Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wieruszówie dh Janusz Pietrzak
– Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sokolnikach dh Andrzej Waligóra
– Przewodniczący Rady Gminy Rafał Prukop
– Prezes Zarządu RBS w Lututowie Marian Fita
– Radny RG Radosław Szkudlarek
– Radny RG Grzegorz Kowalczyk
– Sekretarz ZG ZOSP RP w Sokolnikach Mariusz Figiel
– Proboszcz parafii p.w. Św. Marcina w Walichnowach ks. Jan Matwijiszyn
Zaproszeni goście złożyli wyrazy uznania i gratulacje druhom z OSP Walichnowy. Docenili ich pracę i zaangażowanie oraz trud włożony w budowę prężnie działającej jednostki.
Zaznaczyli, że jest to ogromna odpowiedzialność związana z podnoszeniem bezpieczeństwa lokalnej społeczności i osób przebywających na terenie powiatu. Obecność w KSRG jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem. Oprócz gratulacji zostały złożone również życzenia i podziękowania.
Szymon Wróbel

Ten wpis został opublikowany w kategorii Walichnowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments