Odblaskuj – świeć przykładem

Ponad 90 uczniów z klas gimnazjalnych z Walichnów i Lututowa wzięło udział w policyjnych prelekcjach na temat bezpieczeństwa zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wieruszowie. Policjant prowadzący spotkanie przypomniał uczniom jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszych.
18 maja 2017r. podczas prelekcji zorganizowanej dla uczniów Gimnazjum w Walichnowach i Lututowie edukacją bezpiecznych zachowań między innymi w ruchu drogowym zajął się st.asp. Damian Pawlak z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

W trakcie prelekcji przypominano uczniom o przepisach nakładających na pieszych obowiązek noszenia odblasków oraz ważną ich rolę dającą bezpieczeństwo pieszym Nie zabrakło też informacji o zachowaniach nieletnich noszących znamiona demoralizacji, odpowiedzialności prawnej nieletnich, przemocy oraz cyberzagrożeń występujących w „sieci” Omówiono również tematykę związaną z środkami psychoaktywnymi a także z funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda i Dzielnicowy Bliżej Nas.

Na zakończenie policjant poinformował uczestników spotkania o uwarunkowaniach związanych ze wstąpieniem w szeregi Policji w ich niedalekiej przyszłości.

Gimnazjalistom z Lututowa w trakcie spotkania rozdano odblaskowe opaski, które ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Lututowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów, Walichnowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments