Zawody wędkarskie

9 czerwca bieżącego roku odbyła się w Nosalach kolejna edycja zawodów wędkarskich dla dorosłych o Puchar Wójta Gminy Bralin Romana Wojtysiaka. Zawody zorganizowało Koło Wędkarskie „Oczko” a wsparcia finansowego udzielił wójt gminy.

Punktualnie o godzinie 8, po rozlosowaniu miejsc połowu rozpoczęto zawody. Warto dodać, że z roku na rok rywalizacja w Nosalach przyciąga coraz więcej kobiet. W zawodach wzięły udział także dwie panie , dla których stworzono oddzielną kategorię. Tym razem, podobnie jak i w ubiegły weekend podczas zawodów dla dzieci pogoda sprzyjała, a frekwencja była wyższa niż w latach poprzednich.

Po dwóch godzinach połowu nastąpiło ważenie zdobyczy. W tym roku w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się pan Grzegorz Kurzawa z wynikiem 0,747 g, drugie miejsce zajął pan Tomasz Nowak – 0,600 g , a trzecie miejsce przypadło panu Bogdanowi Puchale, któremu udało się wyłowić 0,531 g. ryb.

Natomiast w kategorii kobiet wyniki przedstawiły się następująco: I miejsce z wynikiem 0,043 g zajęła pani Emilia Wydmuch, a drugie miejsce przypadło pani Joannie Wodziak. Mimo braku szczęścia w połowach docenione zostało zaangażowanie w rywalizację i chęci pani Joanny.

Całość zawodów zakończyła się wręczeniem przez wójta pucharów oraz dyplomów dla zwycięzców i uczestników, pamiątkowym zdjęciem oraz małą ucztą przy grillu w przyjaznej atmosferze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nosale. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.