Działania policjantów w minionym tygodniu

W niedziele 9 czerwca w miejscowości Chojęcin Szum zatrzymano mężczyznę, który kierował pojazdem marki VW pod wpływem alkoholu. Jak się okazało podczas dalszej kontroli 25-letni obywatel Ukrainy mieszkający tymczasowo na terenie naszego powiatu w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości za co może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny. 14.15 na drodze krajowej nr 11 w Słupi pod Kępnem doszło do zdarzenia drogowego skutkiem czego było wywrócenie pojazdu. Policjanci pracujący na miejscu ustali, że kierujący iveco 21-letni mieszkaniec powiatu rychtalskiego podejmując manewr wyprzedzania nie upewnił się co do możliwości jego wykonania zajeżdżając tym samym drogę kierującemu oplowi, który zmuszony był uciec do rowu. 48-latkowi na szczęście nic się stało a sprawca został ukarany mandatem karnym.

W środę około godziny 17.00 w Kępnie doszło do kolizji dwóch pojazdów. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Sprawca, 38-letni mieszkaniec Teklinowa, kierując VW doprowadził do zdarzenia bocznego z pojazdem marki Scania którym kierował 23-letni obywatel Ukrainy. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

W czwartek około godziny 15.55 w Kępnie na ulicy Poznańskiej doszło do kolizji, której przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Kierujący Scanią, 47-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór najechał na tył poprzedzającego go opla, którym kierował 49-letni mieszkaniec naszego powiatu. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

W niedzielę kilka minut przed 20.00 doszło na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Kępnie doszło do 2 kolizji. Pierwsza kolizja miała miejsce w Kępnie. Kierujący pojazdem marki VW, 52-letni mieszkaniec Wieruszowa nie stosując się do sygnalizacji świetlnej doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącą audi, którą kierował 38-letni mieszkaniec Rychtala.

Druga kolizja miała miejsce w Mianowicach. Kierujący VW, 18-letni mieszkaniec Olszowy w związku z nieprzestrzeganiem znaków drogowych doprowadził do zderzenia z bmw, którą kierował 37-letni mieszkaniec Kępna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments