Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

26 listopada po godzinie 21, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie podjęli pościg za kierowcą opla vectry, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilkunastu minutach pościgu w centrum miasta, udało się zatrzymać pojazd i kierujący był już w rękach naszych funkcjonariuszy.

W dniu 26 listopada po godzinie 18 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie, że po ulicach miasta porusza się ciemno zielony opel vectra, którego styl jazdy może świadczyć, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci patrolując ulice miasta około godziny 21 napotkali w/w pojazd, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali wyraźny sygnał do zatrzymania się do kontroli, mężczyzna nie reagował i ze znaczną prędkością podjął próbę ucieczki ulicami miasta. Po kilkunastu minutach pościgu udało się zatrzymać kierującego.

W toku dalszych czynności służbowych okazało się, że kierujący 22 – letni obywatel Ukrainy znajduje się po wpływem alkoholu, wynik badania wskazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po sprawdzeniach w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, zostały mu ona odebrane dwa miesiące wcześniej, również za kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments