Na „podwójnym gazie” i sądowym zakazie… przewrócił się na motocyklu

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności groźnej kolizji drogowej, do której doszło w Starym Ochędzynie, w gminie Sokolniki. Jak się okazało sprawca zdarzenia, kierujący jednośladem, miał w organizmie dwa promile alkoholu i posiada podwójny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

7 stycznia 2021 roku po godzinie 12:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, z udziałem motocyklisty w Starym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem, po wyrównywanej nawierzchni drogi żużlowej, 31-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się na drogę.

Po tym zdarzeniu motocyklem odjechał inny mężczyzna, który przyglądał się całej sytuacji. W wyniku tej kolizji, 31-latek doznał powierzchownych obrażeń ciała. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się jednak, że mężczyzna miał w organizmie dwa promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że amator jazdy „na podwójnym gazie”, miał podwójny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Działania policjantów w tej sytuacji, po kilkunastu minutach doprowadziły do ustalenia dwóch mieszkańców powiatu wieruszowskiego, w wieku 30 i 19 lat, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Policjanci ustalili, że mężczyźni również byli pod działaniem alkoholu.

U każdego z nich alkomat wskazał po ponad pół promila alkoholu. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i w warunkach zakazu sądowego, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Stary Ochędzyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments