Mniej przestępstw, wyższa wykrywalność

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie podsumował policyjne wyniki za roku 2020. Policjanci ograniczyli przestępczość kryminalną, przy jednoczesnym podniesieniu wskaźnika ich wykrywalności.

Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, mł. insp. Mirosław Józefiak, podczas XXIX sesji Rady Powiatu Kępińskiego, złożył sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Kępnie za rok 2020. Jak wynika z danych statystycznych – policjanci kępińskiej komendy w znaczący sposób w odniesieniu do lat poprzednich ograniczyli przestępczość kryminalną, która jest najniższa na przestrzenie ostatnich 4 lat. Odnotowano 148 najbardziej uciążliwych społecznie przestępstw kryminalnych z kategorii: kradzież, kradzież z włamaniem, kradzież pojazdu, uszkodzenie mienia, rozbój, pobicie, uszkodzenie ciała. Niezwykle satysfakcjonującym jest również wynik wykrywalności w tym obszarze, który kształtuje się na poziomie 73,5 procent i jest to najlepsza wykrywalność od roku 2016 roku. Bardzo dobre wynik osiągnęli policjanci w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej – w przeciągu ubiegłego roku zabezpieczyli blisko 4,5 kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości co najmniej 135 000 zł. Należy podkreślić, iż ciągu dwóch miesięcy 2021 roku zabezpieczono już ponad 2,5 kilograma narkotyków.

W znaczący sposób ograniczona została również ilość zdarzeń drogowych, których odnotowano 610 i jest to najniższy wskaźnik w tym obszarze na przestrzeni ostatnich 4 lat. Niemal co drugi dzień policjanci eliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym – w ciągu całego roku zatrzymaliśmy 143 pijanych kierowców.

Pomimo wielu zadań związanych ze stanem epidemii covid-19 – należy uznać, iż rok 2020 był okresem dobrych działań i wyników kępińskiej policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa powszechnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments