,,Kopernik” pożegnał najstarszych uczniów

,,Jesteście absolwentami, którzy prawie rok uczyli się w sposób zdalny. Ze swoimi kolegami i nauczycielami spotykaliście się poprzez ekrany komputerów i smartfonów. Okres zawieszenia zajęć w szkole  to był dla Was – uczniów trudny czas.

 

Mimo to ostrożnie, dużo skromniej niż przed pandemią, ale uroczyście świętujemy ten piękny dla Was i szkoły dzień.

            (…) Gratuluję ukończenia szkoły średniej. Życzę Wam sukcesów w dorosłym życiu, świetnych wyników z egzaminów maturalnych, wspaniałych karier zawodowych i naukowych ,  których podstawą będzie wiedza zdobyta w  wieruszowskim liceum. Mikołaj Kopernik też byłby z Was dumny!” – tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie – Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystość Pożegnania Klas Trzecich.

W piątkowym wręczeniu świadectw oraz nagród uczniom klas trzecich uczestniczyli: Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek, Wicestarosta – Stefan Pietras, Dyrektor Szkoły, Wicedyrektor – Magdalena Stachulec, wychowawcy klas maturalnych – Marlena Kik i Marian Bryłka, Przewodnicząca SU – Amelia Michalczyk, absolwenci szkoły a także jej pracownicy i inni nauczyciele.

Jako pierwszą wręczono najważniejszą nagrodę Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie – Nagrodę Patrona Szkoły. W tym roku otrzymał ją Michał Pietrzak, który wyróżnił się zdobyciem Wicemistrzostwa w ogólnopolskiej Olimpiadzie Solidarności, a także wieloma innymi sukcesami i działaniami w ciągu trzech lat nauki. Michał otrzymał nie tylko statuetkę Patrona Szkoły, ale również nagrodę ufundowaną przez organizatorów Olimpiady, którą wręczył mu Opiekun konkursu – Jarosław Solecki.

Tegoroczne Nagrody Starosty Wieruszowskiego otrzymała trójka najlepszych absolwentów wieruszowskiego Liceum: Michał Pietrzak, Dajana Dębska i Katarzyna Karbowska. Znaleźli się oni jednocześnie w gronie najlepszych uczniów kończących naszą szkołę, które to grono przedstawia się następująco:

Michał Pietrzak – średnia ocen 5,72
Dajana Dębska – 5,39
Katarzyna Karbowska – 5,39
Janusz Martyna – 5,22
Misiek Marlena – 5,12
Rosińska Olimpia – 5,12
Mazurowska Katarzyna – 5,12
Dębiak Julia – 4,89
Tomczyk Patrycja – 4,79
Kubiś Julia – 4,78

Wszyscy powyżsi uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała również Zuzanna Olszewska – ze średnią ocen 4,5.

 Podczas uroczystości wyróżniono także uczniów za działalność w szkolnej telewizji LOWierTV (statuetki otrzymały: Katarzyna Mazurowska, Julia Kubiś i Julia Dębiak) oraz tych,  którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim (Julia Kubiś i Maciej Puchalski).

,,(…) Drodzy Koledzy i Koleżanki !

Podążajcie za marzeniami i nigdy się nie poddawajcie! Wytrwale dążcie do wyznaczonych przez siebie celów. Niech wiara będzie waszą siłą. Wierzcie we własne możliwości i w siebie. Życzymy Wam sukcesów i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, jak i osobistym. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi!”tymi słowami pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki Amelia Michalczyk – Przewodnicząca Szkoły.

Ważne słowa, które zamykały uroczystość Pożegnania Klas Trzecich wypowiedział również Michał Pietrzak – laureat Nagrody Patrona Szkoły:

,,(…) Pragnę z tego miejsca złożyć Wam – drodzy nauczyciele i wychowawcy najserdeczniejsze wyrazy podziękowania za niebywały trud i wysiłek włożone w naszą edukację i wsparcie w każdej możliwej chwili. Bez Waszej pracy nie byłoby nas teraz tu, w tym miejscu, pełnych wiary w naszą maturę. Dziękujemy za poświęcony nam czas, wszelką troskę w trudnych chwilach, każde dobre słowo i lata starań o nasze wychowanie, dzięki którym możemy teraz, pełni odwagi opuścić mury tej szkoły i podjąć się nowych wyzwań, które czekają nas na studiach. Zawsze będziemy Wam wdzięczni za wszystko, co dla nas zrobiliście, abyśmy stali się lepszymi i mądrzejszymi ludźmi”.

Po zakończeniu tegorocznej uroczystości pożegnania klas maturalnych, odbyła się druga – równie ważna nie tylko dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie, ale przede wszystkim dla całego powiatu.

Tuż po Pożegnaniu Klas Trzecich odsłonięto tablicę ,,Dębu Śląskiego” znajdującą się tuż obok drzewa posadzonego kilka dni wcześniej w obejściu szkoły. Dęby takie, sadzone w przestrzeni publicznej każdego powiatu, mają upamiętniać tegoroczną setną rocznicę wybuchu trzeciego powstania śląskiego. Uroczystego odsłonięcia ,,Dębu Śląskiego” dokonali: Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek, Wicestarosta – Stefan Pietras oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Starosta Wieruszowski i Wicestarosta złożyli również przy tej okazji kwiaty przy znajdującym się również na terenie ZSO ,,Dębie Katyńskim”.

Oprac. A.Kula

Szerszą foto- i wideorelację z uroczystości znajdziecie na profilu naszej szkoły na facebooku (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie) oraz na stronie naszej szkoły (lowier.eu).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments