Nowe miejsca stacjonowania karetek i kolejne ambulanse dla Łódzkiego

Od 1 maja 2021 r. w województwie łódzkim z inicjatywy wojewody łódzkiego rozpoczęły funkcjonowanie 4 dodatkowe, całodobowe, podstawowe zespoły ratownictwa medycznego.

 

„Na mój wniosek Minister Zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję o ulokowaniu na terenie województwa łódzkiego 4 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego. Dodatkowe zespoły staną w Łodzi, Brzezinach, Zelowie i Drzewicy. Dzięki pozyskaniu finansów z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do końca roku na ten cel przeznaczymy prawie 3,8 mln zł.” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński.

„Dodatkowe miejsca stacjonowania karetek to przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców województwa. Skraca się czas oczekiwania na służby medyczne, które obecnie są o wiele bardziej obciążone ze względu na pandemię” – zaznaczył Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Schreiber podkreślił, że ratownictwo medyczne to zawód wyjątkowego zaufania, cieszący się wielkim szacunkiem. Podziękował także WSRM za gigantyczną pracę wykonaną w czasie epidemii.

Województwo łódzkie będzie miało również 9 nowych, doskonale wyposażonych ambulansów. Łączna kwota to 4 711 752, 66 z czego 4 500 000 dofinansowania w ramach Projektu nr POIS.09.01.00-00-0389/20 pn.. „Zakup ambulansów wraz z wyposażeniem oraz zakup środków ochrony indywidualnej i środków do dezynfekcji dla Zespołów Ratownictwa Medycznego” w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, 211 752, 66 zł wkład własny. W ramach projektu zakupiono również środki ochrony indywidualnej i środki do dezynfekcji.

 

Oddział prasowy
Biuro Wojewody

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments