Materac 160×200 – jak wybrać odpowiedni materac do sypialni dla par?

Im większa powierzchnia materaca, tym większa swoboda w poszukiwaniu najwygodniejszego ułożenia przed snem. Jest to szczególnie ważne w przypadku materacy dwuosobowych, zwłaszcza gdy dwie osoby cenią sobie dodatkową swobodę i przestrzeń. Materac 160×200 to uniwersalny wybór w sypialni małżeńskiej. Jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przy wyborze dużego materaca do sypialni dla pary?

Czy materace 160×200 to dobry wybór do sypialni małżeńskiej?

Zdecydowanie tak, materac 160×200 to jeden z najczęstszych wyborów w sypialni małżeńskiej. Z jednej strony oferuje znacznie większą powierzchnię snu w porównaniu z łóżkiem 140×200, z drugiej natomiast zajmuje znacznie mniej miejsca od materaca w rozmiarze 180×200. Jest to zatem swoisty kompromis pomiędzy powierzchnię do spania a miejscem zajmowanym w pokoju. Wcześniej musimy oczywiście zaopatrzyć się w ramę łózka oraz stelaż dostosowany do materaca 160×200. Uprzednio warto wymierzyć sypialnię i poszukać najbardziej funkcjonalnego rozstawienia mebli.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy zakupie materaca?

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wypełnienie materaca. Na rynku dostępne są modele sprężynowe oraz piankowe, w których stosowane są różnorodne wkłady naturalne. Jeśli chodzi o materace sprężynowe, w sypialni dla pary najlepiej sprawdzą się modele kieszeniowe oraz multipocket, które odznaczają się wysoką elastycznością punktową. Ten sam atut posiadają materace piankowe. Co oznacza dobra elastyczność punktowa? Taki materac dostosowuje się do nacisku ciała, a ponadto, nie przenosi drgań, dzięki czemu, ruch ze strony jednej osoby nie wybudza za snu drugiej.
Kolejnym kryterium wyboru materaca jest jego twardość. Odpowiednio dobrany materac stabilizuje kręgosłup oraz dba o prawidłową ergonomię snu. Producenci zwykle oferują nam cztery stopnie twardości, od miękkich materacy H1 po bardzo twarde materace h4. Kluczowym czynnikiem przy wyborze twardości materaca jest waga naszego ciała. W sytuacji, gdy różnica wagi jest duża, można wybrać materac, w którym zastosowano dwie odrębne twardości dzielone na połowie materaca. Zwykle wystarczą odpowiednie wkłady, aby jedną z połówek uczynić wyraźnie twardszą.

Gdzie kupić komfortowy materac 160×200 na lata?

Materac możemy zamówić przez Internet, korzystając z udogodnień, takich jak: znacznie szerszy wybór, przystępne ceny, a także wygodna dostawa materaca pod wskazany adres. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca, z czystym sumieniem możemy polecić sklep internetowy Kaszmirowysen.pl, w którym znajdziemy materace kieszeniowe, multipocket, lateksowe oraz piankowe. Szczegółowa specyfikacja na temat każdego produktu pozwoli nam wybrać materac 160×200 w pełni dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Przy wyborze materaca do sypialni dla pary zwróćmy uwagę na takie kwestie, jak: elastyczność punktowa, optymalna twardość, a także strefy twardości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie płatne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments