Spektakl „prastara książnica – skarb i tajemnica”

8 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy wystąpił Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa ze spektaklem pt. „Prastara książnica – skarb i tajemnica – … bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi”. Przedstawienie obejrzały dzieci z kl. III wraz z nauczycielką Beatą Stodółką ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy.

Bajka  promująca czytelnictwo oraz świadome korzystanie z Internetu przeniosła widzów w podróż do odległej wyspy w poszukiwaniu skarbu. Główna aktorka, piratka Kira niestety nie potrafiła odnaleźć skarbu bez pomocy Internetu. Z pomocą przyszedł tygrysek, kangur a nawet Szaman, który przekazał bohaterce rebus do rozwiązania. Dzięki temu, wszyscy dowiedzieli się, że prawdziwym bogactwem nie jest skarb, ukryty gdzieś daleko na wyspie, ale nasza wiedza, którą pogłębić możemy w bibliotekach, czytając książki. Podczas spektaklu, zabawy i radości było co niemiara, ponieważ główna bohaterka piratka Kira, która jest odkrywcą, swoim temperamentem porywała dzieci do myślenia, działania i podpowiadania. Odważni śmiałkowie mogli również wraz z aktorami wziąć udział w tajemniczym szamańskim tańcu w rytm muzyki. Na zakończenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość podziękowała aktorom za wspaniałe przedstawienie, a dzieci nagrodzili ich gromkimi brawami oraz pięknymi kwiatkami.

Spektakl jest jednym z elementów  projektu trzcinickiej biblioteki pn. „Zaczytani” realizowanego w ramach Programu „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments