Informacja z podpisania przez wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego umów na dofinansowanie w ramach programu „Maluch +”

Prawie milion czterysta tysięcy złotych dofinansowania w ramach rządowego programu „Maluch +”.

 

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał dziś umowy na blisko 1,4 mln zł w ramach rządowego programu Maluch +. To dofinansowanie na 130 nowych miejsc w prywatnych żłobkach i utrzymanie 264 miejsc już istniejących.

„Chciałbym bardzo podziękować na państwa zaangażowanie, bo państwo jako sektor niepubliczny, jako sektor prywatny wspieracie tak naprawdę rozwój polskiej rodziny tworząc przyjazne, nowoczesne, dobrze wyposażone miejsca opieki dla maluszków do lat 3. Tworzycie przestrzeń do rozwoju zawodowego rodziców, do odciążenia dziadków, cioć, którzy mogą zajmować się swoimi sprawami, pracą zarobkową czy w przypadku dziadków jesienią swojego życia.” – podkreślił wojewoda łódzki.

W tegorocznej edycji programu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało dla województwa łódzkiego dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 12 mln zł. Pozwoli to na utworzenie 377 nowych miejsc opieki oraz dofinansowanie 3463 już istniejących.

Program „Maluch +” wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu otrzymują dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments