Święto polskiej szkoły w Szkole Podstawowej w Pieczyskach

14 października to szczególny dzień – święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, życząc wytrwałości w pracy i szczęścia w życiu osobistym. DEN jest również okazją do wyróżnienia pracowników szkoły za ich wzorową pracę. Z tej okazji Pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora Szkoły oraz podziękowania rodzicom, którzy wspierają szkołę w realizacji jej zadań.

Życzenia wszystkim pracownikom złożyła również przewodnicząca rady rodziców – Pani Agnieszka Binkowska. Podziękowała nauczycielom za dotychczasową współpracę i wspólne działania. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele samorządu uczniowskiego dziękując pedagogom za przekazaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów wszystkich uczniów. Przedstawili także w humorystyczny sposób 5 głównych typów nauczycieli, biorąc pod uwagę zachowanie, zwyczaje i przyzwyczajenia swoich wychowawców. Przekonali, że są doskonałymi obserwatorami i często czerpią wzór ze swoich nauczycieli.

Druga część uroczystości to nasza szkolna tradycja, kiedy uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pieczyskach zostają oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wspólnie ze starszymi koleżankami z klasy szóstej wzięli udział w przedstawieniu, w którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewania piosenek. Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: ,,Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie, jednak najbardziej wzruszeni byli rodzice pociech. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków przygotowanych przez Panią Dyrektor, rodziców oraz uczniów klasy drugiej. Uroczystość zakończyła wspólna fotografia uwieczniająca to ważne święto. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments