Otwarto kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu

Z uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem, odnotowywany także w Wielkopolsce, regularnie powiększana jest baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie. Dziś uruchomiony został kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu.

Dzięki temu dysponuje on obecnie 206 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi. Według stanu na dziś, 1 grudnia, w naszym województwie znajduje się blisko 2232 łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia, czyli dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie zajętych jest 1637 z nich. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 131 w tym 81 łóżek jest zajętych. Tylko dziś do łóżek na II poziomie zabezpieczenia dołożonych zostało 256 łóżek w całym regionie.

– Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną staramy się utrzymać bufor wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie decyzje, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Biuro Prasowe
Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej
Gabinet Wojewody

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments