Ruszyła budowa obwodnicy

Budowa obwodnicy  (4)Rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana inwestycja w historii Kępna. Do 25 marca potrwa wycinka drzew i uporządkowanie terenu pod budowę obwodnicy Kępna (I etap) w ciągu drogi S11.

 

 

W środę z pracownikami rozmawiała poseł Andżelika Możdżanowska, która od samego początku nadzoruje przebieg tej inwestycji.

Inwestycja realizowana jest dwuetapowo. Północny odcinek obwodnicy miasta liczyć będzie 4,4 km. Południowy odcinek ma 6,8 km. Droga ekspresowa S11 będzie powiązana z istniejącą siecią dróg. Z obecną drogą krajową nr 11 rondem, to w okolicach Przybyszowa.

W Krążkowach S11 połączy się z drogą S8. Zaplanowane zostało także połączenie ze starą „ósemką”. Cała obwodnica Kępna zakończy się skrzyżowaniem za Baranowem z drogą krajową nr 11. Wykonawcą prac jest firma Budimex, która 7 października minionego roku podpisała stosowną umowę z opolskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na realizację inwestycji Budimex będzie miał 28 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Nie oznacza to, że inwestycja jest zamrożona. Wręcz przeciwnie, podwykonawcy prowadzą aktualnie wycinkę lasów. Co ważne, prace wykonują firmy z naszego regionu. Za wycinkę odpowiedzialna jest Silva Opus Przedsiębiorstwo Prac Leśnych (gm. Doruchów), a za uprzątnięcie terenu Zakład Usług Leśnych Grzegorz Federowicz (Darnowiec).

– Wszystko idzie zgodnie z planem. Trwa wycinka i co ważne terminy są dotrzymane. Mimo tak ciężkiej pracy jestem pod wrażeniem, bo lokalni wykonawcy z zadowoleniem podeszli do swych obowiązków, więc praca wrze i jestem przekonana, że do 25 marca cały teren zostanie przygotowany, żeby mogli wchodzić drogowcy. Teraz głównym naszym zadaniem jest dopilnowanie tego, aby umowa na drugi etap obwodnicy została w najbliższym czasie podpisana z wykonawcą – powiedziała poseł Andżelika Możdżanowska.

Zrealizowana inwestycja w pierwszym etapie umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia, oraz wjazd i zjazd na S8 w kierunku Wrocławia i Warszawy.

red

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments