Zwycięstwo w „Derbach Powiatu”!

Prosna Wieruszów – UKS Gal-Gaz Galewice 0:3 (0:1)!!!

Juniorzy młodsi UKS Gal-Gaz Galewice (rocznik 1995-1997) pewnie pokonali w Wieruszowie tamtejszą Prosnę 3:0! Zwycięstwo w derbowym meczu smakuje wyśmienicie, tym bardziej że rywale występowali dziś jako junior starszy (rocznik 1993 i młodsi)! Do przerwy pojedynek był dość wyrównany, a Galewiczanie prowadzili po bramce Bartłomieja Cierkosza, zdobytej na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron niepodzielnie panowali na boisku podopieczni Marcina Patkowskiego i Romana Pazka. Chwilę po wznowieniu gry bramkę zdobył Przemysław Gwiazda, a zwycięstwo przypieczętował Fabian Bieleń. Wynik powinien być dużo wyższy, ale nasi zawodnicy nie mieli tego dnia najlepiej ustawionych celowników. RELACJA–>

WKS Prosna Wieruszów – UKS Gal-Gaz Galewice 0:3 (0:1)

Bramki:

0:1 Bartłomiej Cierkosz 38′ (rzut wolny)

0:2 Przemysław Gwiazda 42′ (asysta Śniady)

0:3 Fabian Bieleń 68′ (asysta Domal)

UKS Gal-Gaz Galewice: Wojcieszak – Piecuch, Tęsiorowski, Cierkosz, Stryjak (od 72′ Kasprzak) – Gabas (od 65′ Domal), Oszczęda, Gwiazda (od 60′ Cegiełka), Namyślak (od 49′ Jaskółka), Śniady (od 72′ Pawlaczyk), Bieleń (od 85′ Dyszlewski)

Pierwsza część spotkania nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Obie drużyny nie chciały popełnić błędu i gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Tuż przed przerwą rzut wolny z około 40 metrów egzekwował Bartłomiej Cierkosz. Po jego dośrodkowaniu w pole karne o piłkę walczyli Przemysław śniady i obrońca gospodarzy, żaden z nich jednak nie sięgnął futbolówki i zaskoczony bramkarz Prosny i nie miał szans. Do przerwy 1:0!

Po zmianie stron wydawało się, że Prosna wzmocniona zawodnikami drużyny seniorów rzuci się do ataku. Z każdą minutą narastała jednak przewaga juniorów młodszych UKS Gal-Gaz! W 42′ do bardzo dobrego podania Przemysława Śniadego doszedł Przemysław Gwiazda. Kapitan gości przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i pewnym uderzeniem w długi róg podwyższył prowadzenie. Kilka minut później wspomniany Gwiazda mógł zdobyć druga bramkę w meczu, jednak minimalnie przestrzelił.

20 minut przed końcem pojedynku, po kolejnym, prostopadłym podaniu, oko w oko z bramkarzem Wieruszowa znalazł się Fabian Bieleń. Nasz napastnik w pełnym biegu ograł bramkarza Prosny i został sfaulowany przed polem karnym. Sędzia nie mógł podjąć innej decyzji, jak pokazać czerwoną kartkę zawodnikowi gospodarzy.

Podopieczni trenerów Marcina Patkowskiego i Romana Pazka osiągnęli przygniatającą przewagę. Najpierw arbiter słusznie nie uznał trafienia Radosława Jaskółki, gdyż znajdował się na pozycji spalonej, a następnie znakomitych okazji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali zawodnicy z Galewic.

Piłka po uderzeniach Radosława Jaskółki, dwukrotnie Przemysława Śniadego, Fabiana Bielenia oraz Mateusza Cegiełki nie wpadła do siatki rywali.

Na 3:0 podwyższył Fabian Bieleń, który wykorzystał prostopadłe podanie od Bartosza Domala, zwiódł obrońcę i ustalił wynik meczu!

Ogromna przewaga galewiczan, pozwoliła na dokonanie aż sześciu zmian w składzie i możliwość gry otrzymali pozostali zawodnicy z szerokiej kadry zespołu.

Drużyna juniorów młodszych UKS Gal-Gaz Galewice w drugiej kolejce ligi okręgowej, odniosła w pełni zasłużone, drugie wyjazdowe zwycięstwo! O ile w pierwszej połowie zespół juniorów starszych Prosny Wieruszów dotrzymywał kroku galewiczanom, o tyle druga połowa to kompletna dominacja gości, którzy powinni strzelić jeszcze kilka bramek!

W sobotę, 17 września w trzeciej kolejce ligi okręgowej juniorów, UKS Gal-Gaz Galewice rozegra pierwszy mecz na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie zespół KS Chojne. Spotkanie odbędzie się o godzinie 11.

ZAPRASZAMY KIBICÓW!

uksgalewice.blox.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.