Gal Gaz Galewice liderem!

Piłka Tango 12Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
Świetnie spisali się młodzi piłkarze Gal Gazu Galewice, którzy w IV kolejce spotkań pokonali na własnym boisku po bardzo dobrym meczu Sport Perfect Łódź 3:2. Tym samym piłkarze trenowani przez Marcina Patkowskiego i Romana Pazka zostali przynajmniej na jedną dobę liderami tabeli.

Gal Gaz Galewice – Sport Perfect Łódź 3:2 (1:0)
1:0 Bieleń (2)
2:1 Cierkosz (77)
3:2 Piecuch (89)
Gal Gaz: Wojcieszak, Markiewicz, Cierkosz, Tęsiorowski , Gabas, Nawrocki (62 Piecuch), Oszczęda, Gwiazda, Namyślak (27Śniady), Chyra (89 Chmielewski), Bieleń (84 Ciegiełka).
Młodzi piłkarze z Galewic w lidze radzą sobie nadspodziewanie dobrze. W czterech spotkaniach zdobyli 9 punktów i zostali liderami tabeli. Po minimalnej porażce w środę z Widzewem, tym razem galewicznie pokonali inną łódzką drużynę Sport Perfect 3:2. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzeni Gal Gazu. Już w 2 min. szybka akcja całego zespołu zakończona podaniem Namyślaka do Bielenia. Najlepszy strzelec Gal Gazu będąc w doskonałej sytuacji umieścił piłkę w bramce łodzian i było 1:0. Po zdobyciu prowadzenia Gal Gaz nadal atakował i był bliski zdobycia kolejnych bramek. M.in. w 16 min. po strzale Namyślaka piłke z linii bramkowej wybili łódzcy obrońcy, a w 23 min. po ładnym strzale Bielenia piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowie szanse na wyrównanie mieli goście, jednak wynik w tej części meczu nie uległ zmianie. Po przerwie pierwsze kilka minut należało do gości, którym w 49 min. udało się wyrównać. Kilka minut później gospodarzu od utraty bramki uratował słupek. Decydujący o losach spotkania był ostatni kwadrans. W 76 min. ku uciesze miejscowych kibiców do piłki doszedł Cierkosz i strzałem głową zdobył prowadzenie dla Gal Gazu. W 86 min. akcja gości zakończyła się golem i w tym momencie było 2:2. Na tym nie koniec emocji. Minutę przed końcem meczu piłkarze Gal Gazu przeprowadzili szybką akcję. Chyra (który wcześniej zastąpił Nawrockiego) idealnie zagrał do Piecucha, a ten sprytnie umieścił piłkę w siatce Sport Perfectu i trzy punkty zostały w Galewicach.

Gal Gaz Galewice – Sport Perfect Łódź 3:2
WKS Wieluń – Widzew łódź 2:6
Włókniarz Moszczenica – Victoria Bielawy 4:1
Ceramika Opoczno – Lechia Tomaszów Maz. 8 bm.

8. WKS Wieluń 4 0 3-16
W środę 11 września br.: Lechia Tomaszów Maz. – Gal Gaz Galewice (15).
W lidze piłkarze zagrają systemem czterorundowym tj. w rundzie jesiennej mecz i rewanż, podobnie jak na wiosnę, gdzie również zagrają mecz i rewanż.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.