Dziękowali internautom i przedstawili plany i działania teatru „Echo Pałacu”

Na wtorkowym spotkaniu 28 marca br. dyrektor Gimnazjum w Mroczeniu powitał zebranych i przedstawił uczestniczących w spotkaniu nauczycieli,  rodziców i wychowawców:

 

 

p. Elżbieta Ilska jedna z reżyserek spektakli teatralnych wystawianych w szkole, Angelika Jaros przewodnicząca Rady Programowej Teatru, która to rada pomaga nam w realizacji i logistyce oraz aktorki Roksana Janus ucz. kl. III, Dominika Gruszka ucz. kl. III jedna z autorek scenariusza, który będzie wystawiany w niedzielę, debiutantka, ale czująca się bardzo dobrze na scenie Milena Winiarska ucz. kl. I.

Przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim głosującym na nasze przedstawienie „Poskromienie złośnicy”. Tak jak za pośrednictwem prasy, radia i mediów prosiliśmy o wsparcie w kwestii głosowań to udało się ponieważ spektakl „Poskromienie złośnicy” wystawiany przez zespół Echo Pałacu z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu został  najlepszym spektaklem według głosowania Internautów.

Spektakl wziął udział w konkursie Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr 2016/2017. Z sukcesu swoich podopiecznych cieszył się dyrektor szkoły Andrzej Tyra dodając cieszymy się ponieważ uważamy, że nawet w małej miejscowości, w małym środowisku są ludzie z pasją uczennice i uczniowie z pasją, którzy mogą tworzyć rzeczy wielkie. Nie musi to być Gdynia, Warszawa, Poznań czy inny wielki ośrodek, a jeżeli ma się wielkie serce to można grać to tak jak się u nas to dzieje.

Spotykamy się dzisiaj z państwem z mediami, by o tym mówić a jednocześnie będziemy zachęcać do przedstawień, które mamy jeszcze w tym roku do zrealizowania. Jeszcze raz powiem dziękujemy wszystkim co na nas głosowali, chylimy przez wami czoło. Przy okazji dziękujemy wszystkim internautom i chylimy głowy przed tymi, którzy oddali na nas głosy na nasz Teatr „ Echo Pałacu” – podkreślił A. Tyra.

Najbliższe dni i tygodnie będą dla nas czasem wytężonej pracy, bowiem działania teatralne zakrojone są na szeroką skalę. Już w najbliższą niedzielę 2 kwietnia odbędzie się premiera spektaklu „Rodzina na kredyt”. Nie ukrywam, że jest to dla nas wielkie przedsięwzięcie, ponieważ scenariusz został napisany przez dwie uczennice naszego gimnazjum Dominikę Gruszka i Julię Winiecką. W przygotowaniu tej sztuki pomagali nam Mariusz Trzęsowski aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, który przeprowadził z naszymi aktorami 4-godzinne warsztaty teatralne.

Efekty tejże współpracy będzie można zobaczyć podczas niedzielnego spektaklu. Ale na tym nie koniec, bo nasze działania teatralne na ten rok się nie kończą. Na ten rok szkolny zaplanowano jeszcze jedną premierę 21 maja i wtedy zwrócimy się znów w sprawę klasyki. Będziemy wystawiać „Antygonę” Sofoklesa. Na scenie pojawią się wówczas dwie silne osobowości Antygona oraz Kreon reprezentujące sprzeczne wartości – Prawo Boskie i Prawo Ludzkie. Wyższym okaże się prawo Boskie nakazujące uczczenie pogrzebem zmarłego. Sztuka ta znakomicie wpisuje się w zadania szkoły, bo wychowanie to pomaganie w poszukiwaniu i odkrywaniu wartości. Nieco wcześniej bo już 22 kwietnia czeka nas wyjazd do Suchego Lasu na 12 Przegląd Młodego Teatru Wielkopolski i tu w tym konkursie udało się nam dotrzeć do finału.

W najbliższym czasie weźmiemy udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów, scenografów i muzyków, którzy przyjadą do nas i w  Poznaniu. Z Poznania udajemy się do Chorzowa, gdzie 27 kwietnia weźmiemy udział w ogrodach Szekspirowskich – teatralnej imprezie plenerowej towarzyszącej VI. Festiwalowi Małych Form Artystycznych mówiła – reżyserka E. Ilska.

Informacja o nagrodzie dotarła do nas w niedzielę. Było to miłe zaskoczenie. Wiemy, że od 19 – 22 czerwca odbywać się będzie festiwal Telewizji Polskiej. Prawdopodobnie 21.06. w Sopocie będziemy uczestniczyć w rozdaniu nagród. Jak będzie wyglądać całe przedsięwzięcie dopiero  będzie uzgodnione z Telewizja Polską. Nie mamy pojęcia jaka to nagroda, sami jesteśmy ciekawi.

Co to dla was oznacza? Ze swoich dokonań dumne były młode aktorki z Mroczenia.

Jest to nasze pierwsze zwycięstwo na taką skalę, jesteśmy bardzo zadowolone z tego powodu, niemalże szczęśliwi. W sumie naszą nagrodą jest już ta satysfakcja, to doświadczenie które nabieramy i to dla nas jest największym przeżyciem – mówiła Dominika Gruszka.

„Poskromienie złośnicy” to było takie moje pierwsze przedstawienie na taką dużą skalę i nie spodziewałam się, że możemy tak daleko zajść. Jestem bardzo zadowolona z mojej roli jaką odegrałam w spektaklu. Myślę, że należała nam się ta nagroda. Bardzo mi się to podobało. – stwierdziła Milena Winiarska.

Na pewno takie zwycięstwo, takie wyróżnienie dodało nam skrzydeł, mamy już inne plany. Wkrótce Antygona -powiedziała Roksana Janus.

Bardzo ważna w tym przedsięwzięciu jest rola rodziców. Powołaliśmy Radę Programową Rodziców. Rola rodziców w teatrze w Mroczeniu polega na przygotowaniu dekoracji, scenografii. Uczestniczenie wspólnie z dziećmi w ich występach, motywowanie do występów. Po występach można podzielić się emocjami i porozmawiać na przygotowanym przez rodziców poczęstunku. Rodzice są bardzo dumni ze swoich dzieci – aktorów i wspierają ich w pasji – mówiła przewodnicząca Rady Programowej Teatru w Mroczeniu Angelika Janus.

Zatem do zobaczenia na deskach teatru.

MaŁa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mikorzyn, Mroczeń. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments