Rajd Bike Orient – Sokolniki 2017

Dogodna okazja do rozpoczęcia sezonu rowerowego nadarzy się 22 kwietnia za sprawą odbywającego się w tym dniu w Powiecie Wieruszowskim Rajdu Bike Orient.

Impreza ma formułę na orientację, będącą połączeniem wycieczki krajoznawczej, zabawy w odnajdywanie wyznaczonych miejsc przy pomocy mapy oraz sportowej rywalizacji.

Tuż przed startem, który odbędzie się o godz. 10 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach, każdy z uczestników otrzyma mapę, na której zaznaczone będzie 30 punktów kontrolnych. Zadaniem startujących będzie odnalezienie jak największej liczby punktów i potwierdzenie w nich swojej obecności specjalnymi znacznikami na karcie startowej w wyznaczonym limicie 8 godzin.

Część punktów będą stanowić obiekty stałych tras orienteeringowych „Wieruszowski Powiat z Mapą i kompasem”. W zależności od liczby zdobytych punktów, uczestnicy będą klasyfikowani na trasie mega lub giga, przejeżdżając od kilkunastu do ponad 100 km.

Trasę można pokonywać samodzielnie, w grupie znajomych, całą rodziną lub wspólnie z poznanymi na trasie osobami. Punkty kontrolne można odwiedzać w dowolnej kolejności. Zaletą udziału w rajdzie na orientację jest możliwość zaplanowania trasy na miarę naszych sił i możliwość jej skrócenia na dowolnym etapie trasy.

Aby wziąć udział w imprezie należy dokonać rejestracji oraz opłacić wpisowe. Mieszkańcy Powiatu Wieruszowskiego mogą liczyć na zniżkę w opłacie 30 zł/os. Dzieci i młodzież do 16 lat oraz mieszkańcy Gminy Sokolniki biorą udział w imprezie bezpłatnie.

Organizatorzy zalecają wcześniejszą rejestrację poprzez formularz dostępny na stronie https://www.bikeorient.pl/formularz-zgloszeniowy, co zagwarantuje uczestnikom komplet świadczeń.

Na trasie rajdu będzie możliwość wzmocnienia się na specjalnie przygotowanym bufecie, a na mecie uzupełnić siły pomoże ciepły posiłek regeneracyjny. Na zakończeniu odbędzie się uhonorowanie najlepszych uczestników oraz losowanie nagród spośród wszystkich uczestników.

Do uczestnictwa niezbędny jest sprawny rower. Przydatny będzie mapnik rowerowy, kompas oraz licznik kilometrów. Używanie urządzeń GPS do nawigacji na rajdzie jest zabronione.

Rajd Bike Orient w Powiecie Wieruszowskim będzie pierwszą w tym roku imprezą cyklu Pucharu Bike Orient, który składa się z 6 imprez rozgrywanych w większości w województwie łódzkim. Uczestnicząc w poszczególnych edycjach kolekcjonuje się punkty, które zdecydują o wyłonieniu najlepszych zawodników całego cyklu. Na kwietniowej imprezie w Sokolnikach rywalizować będzie ok. 300 osób z regionu łódzkiego jak również z innych części kraju.

Szczegółowe informacje o rajdzie oraz regulamin publikowane są na stronie imprezy: www.bikeorient.pl oraz profilu na facebooku: www.facebook.com/bikeorient/.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Wieruszowskiego Pan Andrzej Szymanek oraz Wójt Gminy Sokolniki Pan Sylwester Skrzypek.

Organizatorem rajdu jest Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient, który od 10 lat przygotowuje imprezy na orientację oraz inne zawody biegowe i rowerowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski, Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments