Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START

W zawodach, po zdobyciu wcześniejszych kwalifikacji, wystartowało 2 zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START w Wieruszowie. Zawodnicy startowali w 3 konkurencjach.

Jakub Szczepaniak – U20. 200m / 400m.
Oskar Wróbel – U20. Chód 1000m.

W pierwszym dniu zawodów na dystansie 1000 m w chodzie startował Oskar Wróbel który po bardzo dobrym starcie zajął 6 miejsce uzyskując wynik 53:43,31 który jest jego nowym rekordem życiowym.

Następnym naszym startem były eliminacyjne biegi na dystansie 400m. Awans do finału zgodnie z regulaminem 75 PZLA MP po eliminacjach uzyskiwało 2 pierwszych zawodników poszczególnych eliminacji i 10 z najlepszymi czasami. Pierwszych 8 zawodników do finału A i następnych 8 zawodników do finału B. Odbyły się 3 serie eliminacyjne. Zawodnik UMLKS START Jakub Szczepaniak startował w serii 3.Wygrywając ją uzyskał awans do finału A.

Następny start to eliminacje w biegu na dystansie 200m. W biegu na dystansie 200m odbyły się 4 biegi eliminacyjne. Z każdej eliminacji pierwszy zawodnik awansował do finału plus 12 zawodników z najlepszymi czasami. Jakub startował w trzeciej serii w której uzyskał 5 miejsce co w konsekwencji dało mu 18 miejsce (bez finału).

Kolejny start to najważniejszy bieg. Mianowicie finał A biegu na dystansie 400m – rywalizacja 8 najlepszych zawodników na tym dystansie. W finale po dobrym biegu i zaciętej walce na ostatnich metrach, zawodnik UMLKS START Wieruszów Jakub Szczepaniak uplasował się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Obaj zawodnicy UMLKS START Wieruszów po raz pierwszy w tym roku, startowali w kategorii U 20 a więc jeszcze na drugi rok będą mieli możliwość rywalizacji w tej kategorii i poprawę swych lokat.

Oskar Wróbel i Jakub Szczepaniak to uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. St. Staszica w Wieruszowie

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów trenują w ramach programów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe.

Trener UMLKS START
Jarosław Urbaniak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments