Spotkanie z archeologiem

8 kwietnia 2022 roku Filia Biblioteczna w Łęce Opatowskiej zorganizowała dla przedszkolaków z Łęki Opatowskiej spotkanie z archeologiem Tomaszem Murzyńskim.

 

 

Na wstępie bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie o dinozaurze. Następnie Pan Tomek zaprezentował przedszkolakom 2 wierszyki o archeologu pt.: „ Archeolog” – Doroty Strzemińskiej-Więckowiak i „Noga archeologa” – Rafała Witka.

Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem archeologa. Pan Tomek opowiadał o swojej pracy, czyli kim jest archeolog i czym się zajmuje. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia, których używa przy pracy na wykopaliskach oraz odkrycia archeologiczne, które zostały wykopane właśnie przez Pana Tomka.  Były to m.in. monety, urny, naczynia z gliny, czaszki i kości zwierząt oraz ludzki. Niezwykle emocjonujące dla przedszkolaków było to, że niektóre wykopaliska można było dotknąć lub wziąć do ręki. Mali słuchacze mieli również wiele pytań, na które Pan Tomek  odpowiadał z uśmiechem.

Następnie dzieci kolorowały obrazki i oglądały książeczki przyniesione z biblioteki.

Wizyta archeologa była bardzo ciekawym doświadczeniem dla starszaków i maluszków, dzięki niej dzieci zdobyły nowe informacje na temat śladów odległej przeszłości.

Po zakończeniu spotkania kierownik Filii Bibliotecznej podziękowała Panu Tomkowi za niezwykle interesujące zajęcia i wręczyła mu drobny upominek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments