Podsumowanie rocznej pracy KPP Kępno

24 stycznia br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się narada roczna z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Sławomira Piekuta.

Podczas spotkania podsumowano minione 12 miesięcy i wyznaczone istotne kierunki pracy w nowym roku. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy oraz służby współpracujące z Komendą Powiatową Policji w Kępnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, mł. insp. Mirosław Józefiak podsumował wyniki pracy Komendy w 2022 roku. Do sukcesów pracy policjantów należy zaliczyć szybkość reakcji na zdarzenia. Funkcjonariusze KPP w Kępnie docierają średnio na zdarzenia w czasie 9 minut i 55 sekund (to o prawie 2 minuty lepiej niż minimum wyznaczone przez Komendę Wojewódzką Policji).

Bardzo istotnym tematem rozmów było zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Łącznie w minionym roku na gorącym uczynku przestępstwa policjanci zatrzymali 384 osoby. Z czego 187 osób zostało zatrzymanych za przestępstwa kryminalne najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa, takie jak: kradzież, kradzież z włamaniem, uszkodzenie ciała, bójka i pobicie, uszkodzenie mienia, kradzież samochodu itp.

Nieznacznie spadła wykrywalność ogólna przestępczości w regionie i w chwili obecnej wynosi ona nieco powyżej 82%.

W 2022 roku na drogach powiatu kępińskiego zaistniały 422 kolizje. Doszło do 28 wypadków drogowych. Na drogach powiatu zatrzymano 187 nietrzeźwych kierowców. Rannych w wypadkach zostało 28 osób, a 7 zginęło. 74 prawa jazdy zatrzymano kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o minimum 50km/h oraz kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Sławomir Piekut pozytywnie ocenił pracę kępińskiej jednostki, zwracając uwagę na kwestie związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachęcał do wzmożonej pracy w zakresie zatrzymywania sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Komendant podkreślił również bardzo wysoki poziom pracy profilaktycznej kępińskich funkcjonariuszy.

Słowa podziękowania i uznania dla szefa kępińskiej jednostki złożyła Prokurator Rejonowa Prokuratury w Kępnie Irena Smardz doceniając codzienną współpracę i zaangażowanie.

Starosta Kępiński Robert Kieruzal podziękował za poświęcenie i trud włożony w codzienną służbę przez Naszych funkcjonariuszy na rzecz mieszkańców powiatu kępińskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments