Podnosili swoje kwalifikacje

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyły się warsztaty pn. ” Otwórz by ratować”. W zajęciach wspólnie ze strażakami wzięli udział policjanci nieetatowej Grupy Realizacyjnej.

W czwartek 11 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie odbyły się warsztaty pn.”Otwórz by ratować”, prowadzone przez instruktora asp. Adama Skrzypkowskiego funkcjonariusze KP PSP w Kartuzach, podczas których strażacy KP PSP w Kępnie wspólnie z funkcjonariuszami Nieetatowej Grupy Realizacyjnej KPP Kępno doskonalili techniki siłowego otwierania drzwi.

Praktyka siłowego otwierania drzwi jest niezwykle istotna w pracy strażaków oraz policjantów, którzy często muszą radzić sobie z sytuacjami gdzie szybki dostęp może mieć kluczowe znaczenie do ratowania życia, zdrowia lub mienia. Wspólny trening policjantów i strażaków wzbogacił się o konstruktywną wymianę doświadczeń, ale także podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi. Podczas szkolenia nasi mundurowi mogli skorzystać ze specjalistycznego sprzętu strażaków i poćwiczyć pracę m. in. na takim sprzęcie jak aparaty tlenowe. Dzięki wspólnym działaniom strażaków i policjantów, możliwe jest skuteczne reagowanie na sytuacje kryzysowe oraz szybsza pomoc potrzebującym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments